Як самому відновити шкіряні сумки та гаманці куплені у секонд-хенді

Відео про порятунок сумочок є одним із найкорисніших і заспокійливих трендів TikTok.

Шкіра, догляд, корисні поради, лайфхак
Всього шість кроків і сумочка як нова

Більшість із нас обожнює власні сумочки, бо ми звикаємо до них і не готові розставатися аж так швидко - коли аксесуар забруднюється чи починає витиратись. А ще можна придбати вінтажну сумку в секонд-хенді й мати благородний намір повернути її до життя. Тож, не дивно, що відео про порятунок сумочок є одним із найкорисніших і заспокійливих трендів TikTok. 

Якщо сумка шкіряна, її можна реанімувати, і зробити це вдасться навіть з підручними засобами в домашніх умовах. Незначні косметичні проблеми з сумочками, такі як зміна кольору навколо нижніх кутів, як правило, легко виправити, пише The Guardian.

У соціальних мережах тенденція очищення сумок виникла через обліковий запис, створений у 2021 році Віллом Тайлером під псевдонімом @willdernesstyler. Його відео набирають десятки мільйонів переглядів, а десятки інших користувачів TikTok дослухалися до його порад щодо ремонту власних сумочок або знахідок у магазині.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Will (@willdernesstyler)

Автор дописів рекомендує придбати для догляду за шкіряними вироби з щільної шкіри - гліцеринове мило, натуральну щітку з кінського волосу та кондиціонер для шкіри. За виключенням щітки, ви можете укластися в бюджет до півтисячі гривень. Та якщо мова про сумку, вартість якої в рази перевищує цю суму - воно точно того варте. Дотримуйтесь наведених кроків, і у вас неодмінно все вийде!

Крок перший: очистіть сумку всередині

Перший і найпростіший крок - це очистити внутрішню частину сумки. Це можна зробити, вивернувши її навиворіт і використовуючи насадку для оббивки на вашому пилососі, щоб ретельно видалити всі крихти, ворсинки та пил. Якщо внутрішня сторона сумки має катишки, можна акуратно зрізати їх за допомогою бритви.

Крок другий: очистіть сумку зовні

Поверніть мішок підклади назад і наповніть його папером або згорнутим рушником. Тобто, щоб очистити сумку зовні, спочатку набийте її папером, щоб вона тримала форму. 

Для цього кроку використайте гліциринове мило для шкіри, яке можна замовити в мережі. Його вартість становить від двох сотень гривень. Його можна використовувати для різних видів шкіри, включаючи замшу та нубук, а також полотна, пластику і гуми.

Який би миючий засіб ви не вирішили використати, обов’язково спочатку перевірте його. Нанесіть його на невелику, непомітну ділянку, щоб переконатися, що воно не спричинить жодних плям або зміни кольору, і приступайте до очищення решти сумки, лише якщо шкіра виглядає нормально після висихання.

Використовуйте щітку з кінського волосу, трохи води та невеликими круговими рухами наносьте засіб для чищення шкіри. Це має утворити піну. Зніміть її, протерши поверхню шкіри вологою тканиною. Також можна використовувати зубну щітку з м'якою щетиною.

Якщо робити все правильно. то, зрештою, нічого складного.
Якщо робити все правильно, то, зрештою, нічого складного.

Крок третій: "лікування"

Щоб відновити природні олії шкіри, які зберігають її живлення та еластичність, її потрібно кондиціонувати. Коли сумка ще трохи волога від чищення, нанесіть на неї кондиціонер, обережно масажуючи шви та кути. Якщо шкіра - замша або нубук, то для відновлення ворсу на поверхні шкіри слід використовувати спеціальну щітку для замші.

Якщо шкіра особливо зневоднена, іноді необхідно нанести більше одного шару кондиціонера. Робіть паузи між нанесеннями, аби рідина повністю всоталась. 

Крок четвертий: видаліть подряпини та плями

Легші поверхневі подряпини та потертості часто можна відполірувати за допомогою воскових поліролей і кремів для шкіри. Ці продукти допомагають зменшити видимість слідів, відновлюючи колір шкіри.

Уникайте в реставраціях використання продуктів з барвниками. Наносьте креми вручну в рукавичках, а потім поліруйте поверхню за допомогою щітки з кінського волосу. І все ж, якщо на шкірі є глибокі подряпини та різке знебарвлення, ремонт краще довірити фахівцеві.

У деяких випадках все ж краще звернутися до майстра.
У деяких випадках все ж краще звернутися до майстра.

Крок п'ятий: відполіруйте фурнітуру

Часто пряжки та застібки на вінтажних сумках потьмяніли, подряпані або навколо них накопичується бруд. Залежно від якості металу, їх можна освіжити. По можливості, зніміть фурнітуру, щоб змити бруд, що накопичився під нею. Натріть фурнітуру полірувальною тканиною, купити таку можна від 100 гривень у мережі. Глибоке полірування металу довірте спеціалісту.

Крок шостий: закріпіть спущені нитки

Візьміть пару тонких ножиць, щоб відрізати нитку не більше ніж на кілька міліметрів від поверхні шкіри, а потім за допомогою запальнички спаліть нитку, що залишилася. Оскільки більшість ниток виготовляється з поліестеру, вона підплавиться і не розпускатиметься. 

Загальні поради

Перш ніж реставрувати сумку, точно встановіть, чи шкіряна вона. Адже натуральна шкіра - набагато міцніша, її легше обслуговувати та оновлювати, ніж більшість інших матеріалів, зокрема синтетичних.

Можливо, доведеться повозитися, але якщо ви маєте якісний шкіряний аксесуар - то чому б і ні!
Можливо, доведеться повозитися, але якщо ви маєте якісний шкіряний аксесуар - то чому б і ні. Подаруйте йому друге повноцінне життя!

Наступне, що слід враховувати, це ступінь зносу. Загалом, сумки з незначними косметичними дефектами, як-от знебарвлення навколо нижніх кутів, легко відновити, але структурні проблеми, такі як провисання чи пом’ята шкіра, вимагатимуть додаткової роботи та досвіду, тому, можливо, це не варте вашого клопоту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube