Народні методи чищення пральної машинки: як її не вбити хімією

Упорядкувати гумку барабана та лоток для порошку можна і без ризику для техніки

пральна машина
Щоб машина прожила довше, її потрібно мити щонайменше раз на місяць.

Чищення пральної машини - зовсім не те, чим хотілося б зайнятися у свій вихідний. Але якщо ваш кахель вже сяє, а  плита блищить, час переміститися у ванну кімнату. Де з-під гумки пральної машини вам уже махають мікроорганізми, а в лотку для порошку утворилася вапняна печера. Тому краще не відкладати процедуру, провести яку допоможе Інформатор.

Гумка - місце збирання бактерій

Чищення гумки в барабані пральної машини - справа малоприємна, оскільки незручна через безліч важкодоступних місць. Але подітися нема куди, це важливий елемент, який відповідає за герметичність і перешкоджає попаданню води з барабана в бак. На гумці дуже швидко накопичуються бруд, жир, залишки миючих засобів, а також пліснява та грибок. Це може призвести до погіршення роботи машини, виникнення неприємного запаху і навіть до несправності.

Щоб уникнути цих проблем, потрібно регулярно чистити гумку, і робити це можна кількома способами.

Миючі засоби

Це найпростіший і доступніший спосіб, але підходить він для чистюль, які не забувають про регулярність процедури. Нанесіть на гумку миючий засіб для посуду або прання та ретельно потріть щіткою або губкою. Залишіть гумку у спокою на 10-15 хвилин, а потім змийте чистою водою.

Харчова сода 

Приготуйте розчин соди і води в пропорції 1:1, нанесіть кашку на гумку і залиште на кілька годин. Після цього потрібно ретельно змити розчин чистою водою.

Відбілювач 

Ефективно видаляє плісняву та грибок, але потрібно дотримуватися пропорцій, щоб не пошкодити гумку. Розбавте відбілювач водою у пропорції 1:10, нанесіть розчин на гумку та залиште на кілька годин. Потім добре змийте теплою водою.

Побутовий парогенератор або відпарювач

Перший впорається із завданням швидше, достатньо направити струмінь пари на гумку і ретельно її обробити. З відпарювачем доведеться повозитися трохи довше, зате ніякої хімії.

На гумці накопичуються бруд, порошок, грибок та пліснява.
На гумці накопичуються бруд, порошок, грибок та пліснява.

Лимонна кислота

Зробіть кашку із 60 гр кислоти та невеликої кількості води. Нанесіть її за допомогою зубної щітки на гумку, потріть і залиште на 10 хвилин. Змийте теплою водою.

Ацетон

Ефективний засіб проти плісняви. Просто протріть гумку змоченою в ацетоні губкою та змийте чистою водою. Це прибере і затхлий запах.

Лимон із сіллю

У столову ложку солі видавіть лимонний сік, щоб вийшла паста. Щіткою нанесіть її на гумку, залиште, а через 10 хвилин потріть знову і змийте чистою водою.

Оцет та компанія

Для цього борця із брудом підходять і вода, і засіб для миття посуду, і сода. Єдина умова – після такої обробки увімкніть машинку в режим полоскання.

Лоток для порошку: очисні ванни та замочування

Цей елемент пральної машини чистити набагато простіше, якщо, звичайно, ви не задумали зробити це не дістаючи його, а просто в машинці. Хоча в ньому, крім бруду та плісняви, утворюється могутній вапняний наліт, з яким доведеться поборотися, але в нас для цього все є.

Тут головне лихо - вапняний наліт.
Тут головне лихо - вапняний наліт.

Засоби із хлоркою

Підійдуть і для чищення сантехніки, і відбілювач, які потрібно трохи розвести з водою. У цьому розчині замочіть лоток і залиште на кілька годин, потім перекладіть у таз з гарячою мильною водою та очистіть щіткою.

Оцет

Залишіть контейнер на ніч в оцтовому розчині: ½ склянки 9-процентного оцту на літр гарячої води. Рідина має повністю покривати контейнер. Вранці сполосніть чистою водою і витріть насухо.

Сода та оцет

Нанесіть на лоток кашку з цих двох інгредієнтів і залиште на 1-2 години, потім потріть щіткою і прополощіть.

Лимонна кислота

Зробіть гарячий розчин із води та кислоти з розрахунку 50 гр порошку на 2 літри. Замочіть на годину, потім прополощіть.

Шипучі ванни

Знадобляться дві ємності для замочування. У першу киньте жменю лимонної кислоти, залийте окріп і опустіть у нього ємність для порошку. Як тільки кислота перестала шипіти, переміщуйте лоток в іншу ємність, де налитий окріп з додаванням кальцинованої та харчової соди. Тут лоток має залишитися на дві години. Після всіх ванн вимийте під теплою проточною водою.

Важливо: якщо не хочете одного разу витратити на це пів дня, чистити лоток потрібно регулярно, не рідше ніж один раз на місяць. Для профілактики підійде лише оцтовий розчин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube