Взуття із секонд-хенду: чим очистити від запахів і відновити зовнішній вигляд

Читать на русском

Речі з секонд-хенду - прекрасна альтернатива для тих, хто не хоче витрачати купу грошей на обновки щосезону

Читать на русском
Секонд-хенд, взуття, мода, стиль, бренди, дезінфекція, прання, чистка, лайфхак
Ці лайфхаки має знати кожен!

Речі з секонд-хенду - прекрасна альтернатива для тих, хто не хоче витрачати купу грошей на обновки щосезону

Речі з секонд-хенду - чудова альтернатива для тих, хто не хоче витрачати купу грошей на нові сукні, светри, сорочки чи взуття щосезону. А також для тих, хто цінує оригінальні речі відомих брендів. В секонді можна знайти будь-що і в будь-якому стані. Останній часто й густо не надихає купувати ту чи іншу річ, і ми говоримо собі: жаль, якби ця річ була новіша! Натомість існують прості правила, як повернути до життя, скажімо, взуття, яке вам припало до ока. Інформатор вам про них залюбки розповість.

Дезінфекція взуття

Проте спершу варто знати, як знезаразити такі обновки. Є кілька способів обробки взуття. Варто розуміти, що з останнім все може бути не так просто. Справа не тільки в запаху формаліну, яким обробляються всі речі з секонд-хенду, а і в грибку, що міг при цьому залишитись після перших власників. 

Спори грибка можна видалити за допомогою розчину формаліну (15 %) або хлоргексидину (1 %). Також для взуття з секонд-хенду ефективна оцтова есенція. І нарешті, від спор можна позбутися за допомогою спеціальних нагрівальних пристроїв.

По можливості не приміряйте ношене чуже взуття на голу ногу, використовуйте для цього чисті шкарпетки, бахіли чи у крайньому випадку тонкий поліетиленовий пакетик. Помийте руки відразу після шопінгу.

М'яке взуття, типу мокасин, капців, кед чи кросівок з тканними вставками можна випрати, скориставшись попереднім замочуванням, яке позбавить річ із секонду характерного запаху

Шкіряне чи замшове взуття, перш ніж реставрувати для носіння, варто неодмінно хоча би один раз обробити звичайним дезинфікуючим спреєм на основі етанолу, який можна купити в аптеці. Можна використати аерозольний балончик, розприскавши його вміст всередині взуття, саме там, де воно контактуватиме зі ступнями. Також його можна помити мильним розчином. 

Можна також придбати гель для дезінфекції, змочити ним спонж та протерти взуття зсередини. Це дозволить вам зібрати зайвий бруд, який доволі глибоко в'ївся та не відійшов після прання.

Прибираємо запах

Використовуйте медичний спирт, якщо хочете позбутися запаху та бактерій. Якщо черевики або кросівки виготовлені з тканини, замочіть їх у ванні або великій мисці, наповненій медичним спиртом. Якщо взуття виготовлене з більш делікатного матеріалу, тоді візьміть ганчірку і протріть їх спиртом.

Продезінфікуйте внутрішню частину черевиків сумішшю води та відбілювача. Якщо черевики пофарбовані не в білий колір, то будьте обережні при розпилюванні відбілювача, інакше зовні можуть з'явитися плями. Візьміть маленький пульверизатор і розпиліть відбілювач всередині взуття, щоб продезінфікувати його.

Усуньте неприємний запах за допомогою оцту. Оцет відомий своєю властивістю виводити неприємні запахи із різних речей, включаючи взуття. Додайте в мильний розчин трохи оцту. Візьміть взуття після прання і натріть його чистою ганчіркою, змоченою у білому оцті. Неприємний запах повністю зникне, а запах оцту незабаром вивітриться.

Прибрати неприємний запах можна також за допомогою соди. Насипте в кожен черевик по 2-3 столові ложки (30-45 г) соди, після чого струсіть їх, щоб рівномірно розподілити соду. Відкладіть черевики на ніч, після чого висипте із взуття зайву соду.

І насамкінець, покладіть у класичні туфлі антистатичні серветки. Покладіть у кожну туфель по дві серветки і залиште на пару днів. Дістаньте серветки, перш ніж одягти туфлі. Це дозволить значно покращити запах ношених туфель. Антистатичні серветки можна класти у всі види взуття, але цей метод найчастіше використовують саме для видалення запаху з класичних туфель, які не можна замочити в оцті.

Взуття треба дезінфікувати розчинами етанолу, а шкіру чистити ацетоном.
Взуття треба дезінфікувати розчинами етанолу, а шкіру чистити ацетоном.

Реставрація зовнішнього вигляду

Після проведеної дезінфекції слід дочекатись, поки взуття підсохне. Далі, якщо мова про шкіру, слід вимити її вологою губкою, якщо забруднення суттєві, й знову підсушити.

Після первісної обробки слід пройтися поверхнею шкіри спонжем, змоченим в звичайний ацетон, це вирівняє її колір. Після цього підсушіть грубу шкіру гарячим феном - це розрівняє її. Далі пофарбуйте шкіру та змастіть її воском. Останні дві процедури час від часу доведеться повторювати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.