Сезонний поліноз починається все раніше і протікає все складніше
Напевно, мало хто так не любить весну з її пишним цвітінням і різким потеплінням, як люди, які страждають на сезонну алергію. А у випадку з обтяжуючими факторами на кшталт нинішньої пилової бурі та сильного вітру їхній стан може значно погіршитися.
Неприємність ще й у тому, що наші теплі зими провокують все більш ранній початок весняного сезону алергії. І ті симптоми полінозу - алергії на пилок рослин, які тяжіли до травня, зараз виявляються на початку квітня, а то й наприкінці березня. До того ж, раннє настання весни підвищує поширеність алергічного риніту, повідомляє The New York Times.
Від алергії на пилок рослин страждає близько 40% українців - і це лише ті, хто обстежився та підтвердив діагноз. Зазвичай, починається сезонна алергія у молодому віці, і схильні до неї люди з обтяженою спадковістю.
Але реакція на пилок, на жаль, може виникнути в будь-якому віці під впливом різних причин. Вплинути на це може як переїзд в інший регіон, так і зміни гормонального фону у період статевого дозрівання, вагітності чи менопаузи, і повернення “дитячої”, лише зміненої алергії, коли 30 років тому була харчова, давно пройшла, а тепер виник поліноз. Свій негативний вплив має і зміна клімату та збільшення кількості пилку.
Перший піковий період цвітіння рослин-алергенів - це квітень та травень, коли у розпалі цвітіння вільхи та берези - двох головних ворогів тих, хто страждає на респіраторну алергію.
Потім до них приєднуються верба, ліщина, ясен, клен, горіх, в'яз, тополя. Пилок від цих дерев виробляється у величезних кількостях і легко розноситься на великі відстані.
До речі, поліноз можуть викликати і квіти - нарциси, тюльпани, крокуси.
В умовах нестабільної погоди, вдягання-роздягання та сезону ГРВІ, що ще не закінчився, легко сплутати симптоми алергії та застуди. Адже і в тому, і в іншому випадку спостерігається закладеність носа, нежить та кашель.
Маркерами алергії є:
Насамперед, добре б стежити за рівнем пилку, для цього можна скористатися додатком Погода&Радар, де видно показники на зараз і прогноз на найближчі дві доби у вашому населеному пункті.
Можна користуватися інформацією з ресурсу, створеного для інформування людей із алергією, де показаний не тільки рівень пилку, а й календар цвітіння, та інформація про перехресну алергію. Перевіряти ці ресурси краще щодня, щоб пилок не застиг зненацька.
Якщо його рівень очикується високим, краще зробити прості та ефективні запобіжні заходи :
По-перше, перетерпіти 2-3 тижні, звичайно, можна, але великий ризик, що в наступному році симптоми полінозу| набагато сильніше ускладнять життя.
По-друге, в умовах величезної кількості антигістамінних препаратів в аптеках краще не займатися самолікуванням, щоб не нашкодити. І не треба користуватися порадами тих, кому “допомогло” – у різних ліків різні протипоказання, а у нас – різні організми. Тому, як мінімум, порадьтеся із сімейним лікарем.
У цілому, задля зменшення симптомів алергологи рекомендують:
Але, щоб забути про полліноз назавжди, краще провести скринінгове обстеження на виявлення провокатора алергії, отримати консультацію алерголога та курс лікування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.