Не провітрювати квартиру і не сушити білизну на балконі: пил із Сахари загострив алергію

Читать на русском

Сезонний поліноз починається все раніше і протікає все складніше

Читать на русском
алергія цвітіння береза ​​квіти
Кожен четвертий українець страждає від весняної алергії.

Сезонний поліноз починається все раніше і протікає все складніше

Напевно, мало хто так не любить весну з її пишним цвітінням і різким потеплінням, як люди, які страждають на сезонну алергію. А у випадку з обтяжуючими факторами на кшталт нинішньої пилової бурі та сильного вітру їхній стан може значно погіршитися.

Неприємність ще й у тому, що наші теплі зими провокують все більш ранній початок весняного сезону алергії. І ті симптоми полінозу - алергії на пилок рослин, які тяжіли до травня, зараз виявляються на початку квітня, а то й наприкінці березня. До того ж, раннє настання весни підвищує поширеність алергічного риніту, повідомляє The New York Times.

Квітневий поліноз: чому чхаємо?

Від алергії на пилок рослин страждає близько 40% українців - і це лише ті, хто обстежився та підтвердив діагноз. Зазвичай, починається сезонна алергія у молодому віці, і схильні до неї люди з обтяженою спадковістю.

Але реакція на пилок, на жаль, може виникнути в будь-якому віці під впливом різних причин. Вплинути на це може як переїзд в інший регіон, так і зміни гормонального фону у період статевого дозрівання, вагітності чи менопаузи, і повернення “дитячої”, лише зміненої алергії, коли 30 років тому була харчова, давно пройшла, а тепер виник поліноз. Свій негативний вплив має і зміна клімату та збільшення кількості пилку.

Пилок береза ​​- один з найсильніших алергенів.
Пилок берези ​​- один із найсильніших алергенів.

Перший піковий період цвітіння рослин-алергенів - це квітень та травень, коли у розпалі цвітіння вільхи та берези - двох головних ворогів тих, хто страждає на респіраторну алергію.

Потім до них приєднуються верба, ліщина, ясен, клен, горіх, в'яз, тополя. Пилок від цих дерев виробляється у величезних кількостях і легко розноситься на великі відстані.

До речі, поліноз можуть викликати і квіти - нарциси, тюльпани, крокуси.

А якщо це застуда?

В умовах нестабільної погоди, вдягання-роздягання та сезону ГРВІ, що ще не закінчився, легко сплутати симптоми алергії та застуди. Адже і в тому, і в іншому випадку спостерігається закладеність носа, нежить та кашель.

Маркерами алергії є:

  • загострення симптомів щороку в один і той самий час,
  • тривалість їх впродовж двох і більше тижнів, 
  • відчуття сверблячки в носі, вухах, очах, горлі,
  • дуже рідкі виділення з носа - майже вода,
  • відсутність температури,
  • нападоподібне чхання,
  • печіння в очах,
  • наявність висипу чи кропив'янки,
  • полегшення після прийому антигістамінних препаратів.
У пік цвітіння важливі всі можливі профілактичні заходи.
У пік цвітіння важливими є всі можливі профілактичні заходи.

Як полегшити симптоми?

Насамперед, добре б стежити за рівнем пилку, для цього можна скористатися додатком Погода&Радар, де видно показники на зараз і прогноз на найближчі дві доби у вашому населеному пункті.

Можна користуватися інформацією з ресурсу, створеного для інформування людей із алергією, де показаний не тільки рівень пилку, а й календар цвітіння, та інформація про перехресну алергію. Перевіряти ці ресурси краще щодня, щоб пилок не застиг зненацька.

Якщо його рівень очикується високим, краще зробити прості та ефективні запобіжні заходи :

  1. Повернувшись із вулиці, прийміть душ, вимийте голову і відправте у прання одяг, у якому були.
  2. Носіть сонцезахисні окуляри, щоб уникнути попадання пилку у вічі. Можна надягати одноразову маску, і навіть головний убір з полями зменшить кількість часток, що вдихаються.
  3. Уникайте виїздів на природу в цей період і просто виходу на вулицю у суху та вітряну погоду.
  4. Не сушіть на балконі випрану білизну, яка "збере" на себе пилок.
  5. Не відкривайте вікна у вітряну погоду.
  6. Мийте після прогулянок свійських тварин, шерсть яких добре збирає алергени.
  7. Заведіть побутовий очищувач повітря або стежте за вологістю у приміщенні. У таку погоду, як зараз, допоможуть вологі прибирання або просто розбризкування води з пульверизатора.
  8. Дотримуйтесь гіпоалергенної дієти, яка виключає мед, цитрусові, горіхи, шоколад, копченість, червоні яблука, консерви, алкоголь.
Викликати симптоми полінозу можуть і квіти.
Викликати симптоми полінозу можуть і квіти.

Чим лікуватися?

По-перше, перетерпіти 2-3 тижні, звичайно, можна, але великий ризик, що в наступному році симптоми полінозу| набагато сильніше ускладнять життя.

По-друге, в умовах величезної кількості антигістамінних препаратів в аптеках краще не займатися самолікуванням, щоб не нашкодити. І не треба користуватися порадами тих, кому “допомогло” – у різних ліків різні протипоказання, а у нас – різні організми. Тому, як мінімум, порадьтеся із сімейним лікарем.

У цілому, задля зменшення симптомів алергологи рекомендують:

  • промивати ніс сольовим розчином - готовим та купленим в аптеці, щоб не зашкодити. Врешті-решт, зробленому на основі стерильного фізрозчину.
  • приймати антигістамінні препарати, які можуть бути як таблетками, так і назальними спреями або очними краплями. Вони швидко діють та ефективні як у дні загострення симптомів, так і превентивно. Якщо ви бачите, що рівень пилку зростатиме, такі препарати допоможуть не загострювати стан.

Але, щоб забути про полліноз назавжди, краще провести скринінгове обстеження на виявлення провокатора алергії, отримати консультацію алерголога та курс лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.