НСЗУ розробила новий електронний посібник - Гід по програмі “Доступні ліки”
Інформація про медичні послуги поступово переміщується у гаджети. Слідом за Гідом по програмі медичних гарантій на 2024 рік з’явився електронний помічник пацієнтів щодо ліків. Він допоможе дізнатися, як отримати безоплатно медичні препарати за програмою “Доступні ліки”, що треба для оформлення рецепту на них, чи потрібно буде доплачувати та де знайти аптеку, повідомляє прес-служба НСЗУ.
Розглянемо основні кроки для отримання ліків за програмою “Доступні ліки”, а завантажити весь посібник можна за посиланням.
Наразі в цю програму входять понад 500 торгових назв лікарських засобів та медвиробів, і пацієнти, що потребують постійного прийому певних ліків, можуть отримати їх безоплатно або з невеликою доплатою.
Це стосується препаратів для наступних захворювань:
Перелік ліків, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, можна переглянути тут. До речі, біля кожного препарату є примітка - безкоштовно чи з доплатою, та розмір доплати.
За всіма напрямами рецепт може виписати сімейний лікар, терапевт або педіатр, але самостійно вони можуть призначати ліки лише за чотирма напрямами. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальна астма та хронічне обструктивне захворювання легень.
За іншими напрямами сімейний лікар може виписати рецепт лише на підставі призначення вузького спеціаліста. Він, до речі, теж може виписати перший рецепт.
При розладах психіки та поведінки це має бути психіатр, при епілепсії - психіатр або невролог. При нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, які потребують препаратів інсуліну - ендокринолог, при хворобі Паркінсона - невролог. Імуносупресивні препарати, що призначаються після трансплантації, виписує трансплант-координатор.
Отримати знеболювальні для паліативних пацієнтів можна у різних лікарів в залежності від діагнозу. Наприклад, для онкохворих це може зробити лікар первинної медичної допомоги, а при розладах психіки - тільки психіатр.
Наразі понад 13 тисяч аптек в Україні уклали договори з НСЗУ та отримують відшкодування від держави за вартість препаратів, що входять до програми “Доступні ліки”.
Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».
Щодо того, де знайти такі аптеки, не виходячи з дому, це можна зробити трьома способами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.