Не бухав, а руки тремтять: лікар назвав, що на вас напало

Читать на русском

Тремор рук - явище розповсюджене. Як його позбутись, та чи потрібно звертатись до лікаря.

Читать на русском
Лікар Комаровський, тремор рук, хвороби, корисні поради, здоров'я
Тремор рук може бути симптомом серйозного захворювання.

Тремор рук - явище розповсюджене. Як його позбутись, та чи потрібно звертатись до лікаря.

Тремтіння рук - поширене явище у дорослих, яке ще називають тремором. Це почергове швидке скороченя м'язів. Незначне, ледь помітне тремтіння є нормою. Проте сильне тремтіння може бути симптомом серйозного захворювання. На цьому наголосив популярний в україні лікар Євген Комаровський. Він навів перелік захворювань, на які може вказувати тремтіння рук.

Надлишкове фізичне перевантаження 

Сильне навантаження на руки може призвести до того, що вони тремтітимуть, але у цьому випадку тремор мине, щойно ви відновити сили й відпочинете. 

Прийняття ліків

Якщо ви вживаєте деякі антидепресанти, гормони чи кофеїн, то у вас може виникнути тремтіння рук. Звертайте увагу на такі речі, радить лікар, - якщо тремтіння виникло після призначення певного препарату, слід проконсультуватися з терапевтом, щодо продовження лікування тим чи іншим медпрепаратом. 

Відмова від алкоголю 

В людей із залежністю зранку - після вечірнього вживання алкоголю - тремтять руки. Тремор розвивається, як і стадії алкоголізму. Лікар нагадав, що основним симптомом є бажання похмелитися, а другим - тремор, який минає, щойно людина вип'є. Цей стан потребує лікування від залежності. 

Тремор рук - дуже неприємне явище!
Тремор рук - дуже неприємне явище!

Дефіцит вітамінів

Причиною тремору може бути дефіцит вітаміну В12, що зустрічається серед веганів. Тож, подумайте, чи не пов'язані ці два фактори у вас, радить лікар. 

Забагато кави

Не пийте понад три чашки кави на день - бо з високою вірогідністю матимете тремор рук. Пам'ятайте, оптимальна щоденна доза кави - не більше двох чашок. 

Стрес

Це реакція організму на сильне нервове перевантаження. Виникає раптово, одразу після сильного стресу чи через деякий час, і може тривати до декількох годин. Найчастіше тремтять лише кінцівки, але іноді й усе тіло.

Гіпоглікемія 

Стан, який виникає при зниженні рівня глюкози в крові нижче 3,2 ммоль/л. Трапляється при передозування інсуліном чи перебуванні на кето-дієті (це дієта з високим вмістом жирів - до 80-90% - та дуже низьким вмістом вуглеводів - до 5-10%).

Гіпертиреоз

Це стан підвищення секреції гормонів щитоподібної залози, що перевищує актуальну потребу організму і веде до розвитку характерного симптому. Знижений рівень ТТГ вказує на первинну причину гіпертиреозу, пов'язану зі щитоподібною залозою.

Пошкодження нервів 

Таке трапляється при так званій периферичній невропатії, травмах нервової системи та пухлинах.

Розсіяний склероз

Це хронічне, запальне захворювання центральної нервової системи з ураженням білої речовини головного та спинного мозку. Простіше кажучи, хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок і призводить до серйозних фізичних змін й інвалідності.

Більше 2,5 млн людей у світі мають розсіяний склероз. Причинами можуть бути різні фактори, зокрема – більша тривалість життя пацієнтів. Зростає кількість випадків, виявлених на ранніх стадіях.

Серед інших симптомів цього захворювання:

  • погіршення або втрата зору в одному оці, що супроводжується болем при русі очного яблука,
  • подвоєння в очах,
  • прогресуючі порушення чутливості та/або слабкість кінцівок,
  • проблеми з підтриманням рівноваги, нестійкість або незграбність,
  • патологічні відчуття, що поширюються по спині у напрямку зверху вниз, іноді з переходом на кінцівки, при нахилі голови вперед.

Хвороба Паркінсона 

У світі 10 мільйонів людей страждають на цей недуг. Хвороба починається саме з тремтіння рук, як правило - однієї. Якщо вам за 50 років, і ви маєте такий симптом, зверніться до лікаря. 

Есенціальний тремор

ЕТ – прогресуюче генетичне захворювання нервової системи. Характеризується головним чином кінетичним тремором рук і може супроводжуватися іншими моторними і немоторними симптомами. Зазвичай починається в підлітковому віці, як правило є в батьків чи родичів хворого. Полегшується під час прийняття алкоголю, тож люди з таким тремором знаходяться в зоні ризику стати алкоголіками. Зустрічається це захворювання нечасто, лікується хірургічним шляхом (операція на мозку).

"Якщо ви маєте тремтіння рук - це, власне, привід відвідати лікаря. Адже тремор рук - це не діагноз, а симптом. До всього, він не властивий дітям", - підкреслив лікар Комаровський. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.