Фехтування - надто швидкий спорт. Ось тут і з’являється кабель
Хто дивиться Олімпійські ігри і змагання фехтувальників в Парижі, той бачив, що спортсмени прикріплені тросом. Це електричний кабель, і він точно не додає безпеки. То навіщо він потрібен, розбирався Інформатор.
Фехтувальники дійсно прикріплені до троса, завдяки чому вони виглядають так, ніби вони на великому повідцю. Проте, звісно, ці кабелі тут не для того, щоб спортсменів можна було затягнути назад, якщо вони стануть надто лютими. Електричні кабелі обумовлює швидкість спорту, пише IFLScience. Ось відео з Наді Хафез з Єгипту, яка змагається на сьомому місяці вагітності. Він чудово демонструє, наскільки швидкий цей вид спорту.
Зважаючи на такий швидкий темп спорту, важко визначити, чи був удар, хто кого вдарив першим і чи було влучено в законну цільову зону. Перші дні фехтування покладалися на чесність учасників, які кричали touché після удару, а також суддів, щоб визначити, хто вдарить першим. Але це не було ідеальним. У 1896 році впровадили електричні кабелі, що дозволяють точно фіксувати, хто зі спортсменів - кого і куди вдарив.
"Вашу зброю підключають - вашу рапіру, шаблю або шпагу - до системи барабанів і системи підрахунку очок у клубі або на майданчику, де ви фехтуєте", - пояснив один з тренерів.
Кабелям належить виконати певну складну роботу, бо троси повинні бути гнучкими та рухливими, але водночас не заважати, вони мають бути надійними й водночас легкими. У різних видах фехтування існують різні вимоги до учасників, залежно від того, яка мета. Фехтування зі шпагою було першим типом, що використовував електричну систему підрахунку очок, оскільки все тіло є мішенню, що вимагає лише простого налаштування.
"Оскільки ціллю у шпазі є все тіло, для фехтування на шпазі на змаганнях використовується неелектрична фехтувальна маска. У вашому місцевому фехтувальному клубі більшість масок, імовірно, є неелектричними, незалежно від обраної вами зброї, оскільки вони використовуються для навчання поза межами електричного фехтування", - говорять тренери.
Але в інших типах фехтування є частини тіла, які знаходяться поза межами цілі, а це означає, що попадання в них не зараховується як належне. Для цього електропровідні метали вплетені в тканину в цільових областях. У фехтуванні на шаблях фехтувальники також носять електропровідну маску.
"Шабельна маска є повністю електропровідною, тому будь-які дотики реєструються заліковим апаратом. Це відповідає цільовій зоні для шаблі, а це тулуб вище талії, руки та голова", - уточнили експерти.
Знадобилося багато часу для повного впровадження електричної системи підрахунку балів. Фехтування на електричних шаблях, де дозволені удари як лезом, так і його кінчиком, не було поширене до Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні. Але тепер, коли ви спостерігаєте за фехтуванням, принаймні на змагальному рівні, ви побачите людей, які змагаються з металевим тросом.
Цьогоріч на Олімпіаді в Парижі бронзову перемогу здобула українка Ольга Харлан, яка присвятила її всім українцям, які потерпають від повномасштабного вторгнення росіян, та українським спортсменам, яких вбила РФ. До костюма Ольги також був прикріплений тонкий трос, що теж добре видно на відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.