Не заморочуйтеся зі спортом: тільки один вид Олімпійських ігор краще за всіх спалює калорії

Вчені точно визначили, чим займатися, щоб схуднути

Спорт, Олімпійські ігри, калорії, схуднення, здоров'я, корисні поради
Різні види спорту спалюють різну кількість калорій

Олімпійські ігри - це вам не просто ранкова пробіжка чи зарядка! Під час цьогорічних літніх Ігор в Парижі спортсмени з понад 200 країн змагатимуться у більш як 300 видах спорту. Спостерігаючи, як вони спринтують, стрибають, пливуть і перекидаються в гонитві за золотою медаллю, виникає думка про калорії. Про те, скільки калорій спалює така наполеглива спортивна робота. Виявляється, одним з найбільш енергозатратних на літніх Олімпійських іграх є біг, пишуть автори видання LiveScience.

При цьому оцінити втрату енергії можна двома способами: дивитися на загальну енергію, витрачену на всю подію, чи оцінювати найбільший викид енергії, необхідний під час певного завдання. Дослідники зазвичай визначають енерговитрати як міру калорій на кілограм маси тіла на годину (ккал/кг/год). Отже, якщо вправа використовує 2 ккал/кг/год, можна очікувати, що середня людина вагою близько 84 кг спалить 168 калорій, якщо вона тренуватиметься цілу годину.

Та між людьми існують індивідуальні відмінності. Деякі споживатимуть менше енергії для виконання тієї ж діяльності, тоді як інші, маса тіла яких складається з більшої кількості жирових клітин, зазвичай спалюють більше. У середньому доросла людина у стані спокою споживає 1 ккал/кг/год, а будь-яка діяльність, яка потребує понад 6 ккал/кг/год, класифікується як "дуже інтенсивна" в рекомендаціях щодо фізичної активності. 

Прискорення потребує набагато більше енергії, ніж біг із постійною швидкістю, тому такі змагання, як біг на 100 метрів, під час якого бігуни прискорюються від 0 до 5 метрів на секунду менш ніж за секунду, витрачатимуть велику кількість калорій за короткий період. Підрахунки показали, що протягом перших 0,85 секунди світового рекорду Усейна Болта в бігу на 100 метрів він спалив 91,2 ккал/кг/год. Таким чином, з погляду метаболічної потужності, звичайно, найбільш вимогливими з бігових змагань є спринт на 100 метрів. Але з погляду загальної енергії, кількість витраченої енергії набагато більше, якщо ви біжите марафон.

На кожен кілометр, який спортсмен пробігає з постійною швидкістю, він зазвичай спалює 1 ккал на кілограм ваги тіла. Цей показник не залежить від швидкості бігуна, тому під час марафону спалюється 42 ккал/кг. Золотий призер чоловічого марафону в Токіо 2020 року Еліуд Кіпчоге з Кенії важить близько 52 кг, він спалив 2339 ккал до моменту, коли досяг фінішу. Перегони зайняли у нього 2 години 8 хвилин, що становить приблизно 21 ккал/кг/год.

Середній олімпійський бігун споживає близько 1 ккал/кг на кілометр. Але якщо ви хороший бігун, ви можете витратити 0,95 ккал/кг, а якщо у вас хороше взуття, можливо, 0,83 ккал/кг. Якщо місцевість, де ви біжите, волога, кількість втрачених калорій зростає. На олімпійському рівні навіть різниця в 0,01 може стати такою, що зрештою дорівнюватиме "золоту".

Калорійність інших олімпійських видів спорту

Відповідно до Компендіуму фізичної активності, їзда на велосипеді зі швидкістю понад 32 км/год спалює 16,8 ккал/кг/год. Веслування на перегонових швидкостях спалює 15,5 ккал/кг/год. Вважається, що бойові мистецтва споживають 10,5 ккал/кг/год, а змагальні стрибки на батуті – 10,3 ккал/кг/год. Що стосується змагань з плавання, потреба в енергії змінюється залежно від гребка, рівня майстерності спортсмена та від того, чи відбувається змагання в басейні, чи у відкритій воді. У елітних плавців найбільш вимогливим є брас. Після цього йде батерфляй, потім на спині. Найекономніший – вільний стиль.

Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі спортивної медицини у 2006 році, підрахувало, що калорійна "вартість" плавання брасом зі швидкістю 1,6 метра в секунду – трохи повільніше, ніж Адам Піті з Англії, щоб виграти золото на дистанції 100 метрів брасом на Олімпійських іграх 2020 року – становила близько 30,4 ккал/кг/год. Плавці також можуть заощаджувати більше енергії, займаючись тягою – розташовуючись позаду інших плавців, щоб зменшити опір – так само як це роблять велосипедисти на Тур де Франс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube