Наука зрозуміла, звідки під очима беруться темні кола, і що їх знищить

Читать на русском

Одна з найпоширеніших шкірних проблем на обличчі є й найстійкішою до лікування.

Читать на русском
дівчина, очі, косметолог, шкіра
Дерматологи радять розпочинати боротьбу з колами у молодому віці.

Одна з найпоширеніших шкірних проблем на обличчі є й найстійкішою до лікування.

Втираєш, вбиваєш, намазуєш і прикладаєш, а в ранковому відображенні в дзеркалі все одно ніби каву розлили під очима або чорнило перекинули. Кола під очима, що існують у різних відтінках, ненавидять їхні власники і косметологи. Перші – за дорогі і переважно безглузді засоби порятунку, які доводиться купувати. Другі – за неможливість отримати швидкий ефект і перетворити клієнта з панди на людину. Для хорошого лікаря шкіра під очима - індикатор стану здоров'я пацієнта, своєрідний анамнез на обличчі.

На жаль, універсального методу позбавлення від нього не існує, щоб там не розповідали в рекламі дорогої косметики, повідомляє The New York Times.

Винні батьки, цигарки та любов до солоних огірків

Причин виникнення темних кіл насправді безліч. Найочевидніша - вік, коли шкіра стає тоншою, колагену в ній все менше, кровоносні судини можуть прорватися - і синюваті "патчі" під очима, що додають зайві п'ять років, нічим не виведеш.

Ще з образливого – генетика, коли сам ти не винен, просто тато теж був пандою, і тобі не пощастило це успадкувати.

З цієї ж серії й тон шкіри, який дістається людині при народженні. У білошкірих кола під очима зустрічаються рідше, смагляві з ними зіштовхуються частіше через коричневу пігментацію.

Не такими “міцні” є кола, що виникають під впливом обставин - із ними можна боротися, змінивши спосіб життя. Серед найпоширеніших причин:

  • недосипання та уривчастий сон,
  • недостатнє споживання води,
  • паління,
  • зловживання сіллю,
  • звичка терти очі,
  • стрес - кортизол впливає на пігментацію шкіри,
  • деякі хвороби – алергія, анемія, проблеми зі щитовидкою.
З віком шкіра стоншується і втрачає колаген.
З віком шкіра стоншується і втрачає колаген.

Не чекати на диво від дорогих кремів

Водночас погана і хороша новина в тому, що дерматологи не бачать особливої ​​різниці між бюджетними аптечними коштами та кремами преміум-класу, які часом стоять як хороші кросівки.

На втіху вони зібрали перелік деяких компонентів у складі кремів, здатних хоча б полегшити, точніше, висвітлити ситуацію.

По-перше, це білок, що прискорює ріст клітин шкіри та прибирає мішки, що відкидають темну тінь під очима.

По-друге, гіалуронова кислота, антиоксиданти або кофеїн, які можуть якщо не прибрати, то мінімізувати темні кола. Щоправда, не назавжди, а на якийсь час.

По-третє, поєднання зволожувачів у вигляді гіалуронової кислоти, керамідів або вазеліну з освітлювальними речовинами - вітаміном С та ніацинамідом. Цей набір робить шкіру під очима пухкою, а кровоносні судини – не такими помітними.

По-четверте, безрецептурні продукти з ретинолом, які за рахунок оновлення клітин шкіри “потовстять” її і на якийсь час висвітлять темні кола.

По-п'яте, ретиноїди, призначені для місцевого застосування

Радикальні засоби - шліфуємо, пілінгуємо, ріжемо

За умови, що причини виникнення кіл збіглися зі способом позбавлення їх, можна спробувати позбутися їх назавжди. Нинішня “оперативна косметологія” пропонує такі методи:

Лазерне шліфування, яке може знімати як стружку пігментований шар шкіри. Може робити шкіру більш товстою, запобігаючи появі нових кіл, а може знебарвлювати синюваті розлучення.

Філери на основі гіалуронової кислоти, які можуть поєднувати з лазером. Це збільшує обсяг шкіри і робить кола не такими помітними. Але є ризики – від синців та набряків до закупорки артерій, що забезпечують кров'ю сітківку ока.

Хімічні пілінги,| які не те щоб лікують, а дозволяють ситуації не погіршитися.

Мікронідлінг, при якому шкіра проколюється тонкими голками для активного проникнення лікувальних препаратів, запускаючи регенерацію та активізацію вироблення колагену.

Операція з видалення зайвого жиру і шкіри під очима -  як то кажуть, остання справа, доля зневірених.

Цікаво, що експерти радять не зволікати з лікуванням. На думку американського дерматолога Деніела Фрідманна, починати потрібно не в 40, а в 20 років, коли людина сповнена колагену, і є з чим працювати. І це дозволяє припустити, що перетворити 40-річну панду на людину вже майже неможливо.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.