Напилися вина і з кимось побилися: як швидко вивести плями з одягу. Поліції ні слова

Читать на русском

Кров і піт, вино та кава: навіть найв'їдливіші вороги гардеробу легко виводяться простими домашніми засобами

Читать на русском
Напилися вина і з кимось побилися: як швидко вивести плями з одягу. Поліції ні слова
Нічого не викидаємо - все можна виправити.

Кров і піт, вино та кава: навіть найв'їдливіші вороги гардеробу легко виводяться простими домашніми засобами

Кров від розбитого коліна на джинсах, "втомлений" вигляд улюбленої футболки для тренувань, вилита спросоння кава і винна пляма як пам'ять про корпоратив - все це дорого реанімувати в хімчистці, шкода викинути і не можна носити. Насправді можна, адже якщо постаратися, можна почистити майже все. І одяг - не виняток, врятувати його ми намагаємося швидше, ніж пригорілу каструлю або  залиту молоком плиту. Перелік домашніх засобів для цього - у добірці Інформатора.

Плями від кави

Мабуть, найпопулярніші сліди на одязі, виведення яких вимагає дотримання певних загальних правил.

По-перше, не використовуйте гарячу воду, яка тільки закріпить пляму. Особливо це стосується напою із додаванням молока. І не намагайтеся видалити пляму вологими серветками – зробите лише гірше.

По-друге, не тріть її, щоб вона не занурилась ще глибше у волокна тканини.

По-третє, перед використанням будь-якого домашнього засобу перевірте його на непомітній ділянці тканини, щоб знати, що воно не пошкодить її колір.

Видалити свіжі плями від кави досить просто, інгредієнти для цього є у кожному будинку.

Вологі серветки тільки погіршать проблему.
Вологі серветки лише погіршать проблему.

Сіль. Посипте свіжу пляму сіллю і залиште на 15-20 хвилин, потім змийте водою.

Сода. Змішайте соду з водою до утворення пасти, нанесіть її на пляму та залиште на 30 хвилин. Потім змийте водою і відправте річ у прання.

Оцет. Розведіть оцет водою у співвідношенні 1:1. Змочіть ватний диск у розчині та обробіть пляму. Потім випрати одяг як завжди.

Перекис водню. Хороший засіб для білого одягу: змочіть ватяний диск перекисом водню та обробіть пляму. Потім випрати одяг.

Молоко. Змочіть забруднену область у молоці на 30 хвилин. Потім можна прати у машинці.

Мило або рідина для миття посуду. Натріть пляму господарським милом або нанесіть на неї рідину та залиште на 15-20 хвилин. Потім випрати одяг як завжди.

Білок. Змішайте яєчний білок, кілька крапель спирту і трохи теплої води. Нанесіть суміш на пляму і залиште на 5-10 хвилин, потім прополощіть у прохолодній воді і можна прати.

Нашатирний спирт. Розведіть нашатир із водою у пропорції 1:2, нанесіть на пляму і можна відразу відправляти у прання. Спосіб не підходить для тонких тканин.

Гліцерин. Змішайте разом із сіллю до утворення кашки, нанесіть на пляму і через 5-7 хвилин можні відправляти до машинки.

Гліцерин+нашатир. Це спосіб виведення застарілих кавових плям. Змішайте в рівних пропорціях гліцерин, нашатир та воду. Нанесіть розчин на пляму за допомогою ватного диска або губки та залиште на добу, накривши пляму харчовою плівкою. Через 24 години промийте оброблене місце холодною водою і випрайте як завжди.

Плями від вина

Тут, як і у випадку з кавою, важлива швидкість видалення, тестування засобу на непомітній ділянці та заборона на гарячу воду та посилене натирання.

Якщо під рукою є біле вино, пляму від червоної можна залити їм.
Якщо під рукою є біле вино, пляму від червоної можна залити їм.

Сіль чи сода. Зробіть кашку із солі або соди та води, нанесіть на пляму. Через 15 хвилин акуратно зніміть серветкою і можна прати з господарським милом спершу у прохолодній воді, а потім у теплій воді. До солі та соди можна додати ще й порошок.

Газована вода. Промийте пляму газованою водою, щоб вивести вино з волокон. Потім випрати одяг як завжди. До речі, пляму від червоного вина на білому одязі можна залити спочатку білим вином, потім газованою водою, а потім випрати.

Лимон. Просушіть пляму, видаливши вологу від вина, потім обережно потріть її розрізаним лимоном, або нанесіть кілька крапель лимонного соку. Через 10-15 хвилин промийте пляму, одяг можна прати.

Перекис водню та мило. Почергово змочуйте пляму перекисом та намилюйте господарським милом. Почати потрібно з перекису і повторити кілька разів, поки пляма не зійде.

Нашатир. Змішайте 1 частину нашатирю із 4 частинами води. Нанесіть розчин на пляму і залиште на 10-15 хвилин, потім відправляйте у прання.

Плями від крові

Запобіжні заходи все ті ж, під особливою забороною гаряча вода, яка допоможе крові вбратися назавжди. У пральній машині після обробки плями температура теж не повинна перевищувати 40 градусів.

Пляму від крові протягом 15 хвилин ще можна видалити просто холодною водою.
Пляму від крові протягом 15 хвилин ще можна видалити просто холодною водою.

Лід. Спосіб працює проти свіжих плям, для цього покладіть із виворітного боку тканини паперовий рушник або серветку, а лицьову протирайте кубиком льоду.

Зубна паста. Нанесіть на пляму товстий шар пасти та залиште до повного висихання, потім прополощіть річ у холодній воді та відправте у прання. Паста має бути біла і без абразивних частинок.

Аспірин. Розведіть дві таблетки аспірину в холодній воді, цим розчином обробіть пляму та залиште на пів години. Після чого можна прати у звичайному режимі.

Замочування в соді. Розведіть у двох літрах води 4 столові ложки кальцинованої соди, замочіть річ у цьому розчині на ніч, потім можна випрати.

Рідина для миття посуду. Промийте пляму холодною водою, нанесіть рідину, накрийте зверху харчовою плівкою і залиште на дві години. Прополощіть прохолодною водою.

Гліцерин. Трохи підігрітий у гарячій воді гліцерин (пляшку з ним просто опустіть у чашку з водою) нанесіть на ватяний диск. Протріть їм пляму з обох боків, потім випрати. 

Плями від поту

Зазвичай найбільше страждає від цього білий одяг у районі пахв, шиї та спини. Відбілювачі можуть пошкодити тканину, тому краще спробувати усунути плями, як тільки вони з'явилися.

Від плям поту рятує сода у компанії зі своїми помічниками.
Від плям поту рятує сода у компанії зі своїми помічниками.

Сода. Розчиніть 1 столову ложку соди у склянці води. Нанесіть на пляму, залиште на 30 хвилин, потім випрати.

Сода+оцет. Цей спосіб підійде і для застарілих плям. Змішайте 1 частину соди з 2 частинами оцту. Нанесіть на пляму, залиште на 30-60 хвилин, прополощіть у холодній воді та відправляйте до прання.

Сода+лимон. Змішайте столову ложку лимонного соку, 10 г соди і трохи господарського мила. Отриману пасту нанесіть на пляму і залиште на півгодини, потім випрати.

Сода+перекис водню. У 100 мл перекису додайте 2 столові ложки харчової соди. Нанесіть суміш на пляму, акуратно розітріть зубною щіткою, не натискаючи, залиште на 10 хвилин. Потім випрати річ з милом.

Аспірин. Розтовчіть 2 таблетки аспірину на половину склянки прохолодної води. Нанесіть розчин на пляму зубною щіткою, розітріть і залиште на дві години. Прополощіть прохолодною водою і випрати.

Перекис водню та нашатирний спирт. Змішайте 1 частину перекису водню з 2 частинами води та 1 частиною нашатирного спирту. Нанесіть на пляму, залиште на 15-20 хвилин, потім випрати.

Можливо ви пропустили...

Як не попастися на підробні гроші. По яким ознакам визначити фальшивку.

Шахраї навчилися підробляти 500 грн, і навіть касири, роблячи перевірку, приймають ці підроблені купюри. У нашому інтерв'ю з завідувачкою відділу технічних досліджень документів, лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ, Вікторією Куликовською, ви дізнаєтеся, як саме шахраї здійснюють цю підробку, що може виявити лише спеціальний апарат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.