Названо частини тіла, які ростуть все життя: як це зупинити

Читать на русском

Через те, що шкірні тканини з часом втрачають свою еластичність і обвисають, ніс і вуха починають ставати візуально дедалі більше

Читать на русском
Ніс та вухо
Слід знати, які саме частини тіла постійно збільшуються

Через те, що шкірні тканини з часом втрачають свою еластичність і обвисають, ніс і вуха починають ставати візуально дедалі більше

Якщо людина вже вийшла з того віку, коли вона росте, то деякі частини її тіла все одно мають цю здатність. Ви, мабуть, чули в якийсь момент свого життя, що наші вуха та носи - єдині дві частини тіла, які ніколи не перестають рости. Але точної відповіді на запитання, чому вони ростуть - немає.

Одне дослідження 1995 року під назвою "Чому у людей похилого віку великі вуха?" виявило, що після 30 років наші вуха стають більшими приблизно на 0,22 міліметра на рік, пише IFLScience. Інше дослідження, проведене в 1997 році, виявило те саме: ви можете досить точно оцінити вік людини, вимірявши окружність його вуха. Цифри також були дуже схожими: аналіз показав, що середньорічне зростання вух становило 1,96 мм. Та підсумовуючи всю цю історію, дослідження 1999 року, проведене в Італії, у якому використовувалися електромагнітні дигитайзеры для картування показників обличчя в кількох сотень людей різного віку, підтвердило те, що чим більше вуха, тим старший власник.

Що стосується наших носів. Знайти аналогічні дані про довжину носа протягом життя трохи складніше, але не неможливо. Знову ж таки, цифри підтверджують загальну ідею про те, що наш ніс продовжує збільшуватися в розмірах протягом усього життя: в одному дослідженні 2002 року, в якому використовувалися дані 2500 осіб із Центральної Європи у віці від 0 до 97 років, навіть вдалося скласти діаграми зростання, що показують саме там, де ви перебуваєте по розподілу носа для вашого віку.

До того ж, збільшуються не тільки довжина та висота носа. Дослідження, проведене у 2011 році дослідниками з Міланського університету, показало, що загальна площа поверхні наших носів збільшується протягом усього нашого життя - на той час, коли нам виповнюється 65-80 років, дійшли вони висновку, що носи на нашому обличчі стають приблизно на 15 відсотків більше, ніж коли нам 18-30.

Підсумовуючи, ви можете подумати, що наші носи та вуха з віком стають більшими. Але все не зовсім так, як здається. Так, з віком наші вуха та носи стають більшими, але питання в тому, чи продовжують вони рости. І на це відповідь - ні.

Скелетно до 20 років ми стаємо настільки великими, наскільки можемо. Наші кістки не мають тенденцію рости далі цієї точки - навіть ті, які знаходяться у наших вухах та носах. Проте наші м'язи, шкіра та хрящі - це зовсім інша історія. Вони продовжують змінюватися протягом усього нашого життя: зношуються з часом, розтягуються через збільшення або втрату ваги, стоншуються через гормони вагітності або навіть просто піддаються впливу випадкових травм, які ми накопичуємо з роками.

"Отже, хоча багато хто скаржиться, що їхні носи з віком стають більшими, це не так", - пояснив Алі Саджадян, пластичний хірург, сертифікований потрійною порадою, яка спеціалізується на ринопластику, тобто пластиці носа, у своєму блозі в 2022 році. "Шкіра і структури носа з віком втрачають силу, внаслідок чого ніс витягується і провисає вниз. Залози всередині шкіри носа, особливо на кінчику, можуть збільшуватися, внаслідок чого ніс стає ширшим і важчим. Хоча точаться суперечки про те, чи росте сам хрящ, це може виглядати саме так".

Те саме стосується і наших вух. Оскільки хрящ, що становить більшу частину структури зовнішнього органу, руйнується, він більше не може забезпечувати підтримку нашої шкіри, як раніше. Може здатися, що наші вуха продовжують рости, але насправді відбувається швидше зміна форми, ніж розміру. Ще додайте до цього інші вікові зміни у структурі обличчя. Наприклад, більш вільну лінію підборіддя чи тонші губи - і це створює певне враження постійно зростаючих рис обличчя.

Чи можна зупинити збільшення вух та носа

На жаль, якщо не брати до уваги косметичні операції, відповідь нині - ні. Якими б гнітючими не здавалися вам опущені ніс і вуха, від сил природи нікуди не подітися. 

"Гравітація надаватиме такий самий вплив на ніс, як і на шкіру обличчя навколо очей, щік та підборіддя. Ця ж сила не сприяє і нашим вухам - особливо якщо ми носимо важкі сережки", - пише Саджадян. "Таким чином, ілюзія більш видатного носа виникає в результаті опущення з плином часу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.