Американці зрозуміли, як боротися із задирками: а ми чим гірші

Читать на русском

Експерти переконані, є способи прискорити процес загоєння і захистити ваші руки

Читать на русском
Краса та здоров'я, косметологія, дерматологи, лікарі, корисні поради, шкіра
Нічого складного, просто спіть у рукавичках.

Експерти переконані, є способи прискорити процес загоєння і захистити ваші руки

Навряд чи можна знайти людину, яка не стикалась із проблемою задирок. Вони трапляються як у чоловіків, так і в жінок, попри те, що останні частіше роблять манікюр, а асоціюються задирки - з надто сухою шкірою. Ці надокучливі тріщини на шкірі здатні з'являтись знов і знов, крім того, вони псують зовнішній вигляд рук, та є дуже болючими. Це недивно, адже в пальцях багато нервових закінчень, тому шкіра там дуже чутлива.

Виявляється, появі задирок можна запобігти, а ще можна прискорити процес загоєння, і ось як це зробити. Порадами поділились американські дерматологи в публікації The New York Times.

Як позбутися задирок

  • Якщо у вас з'явився задирок, рекомендується пом'якшити шкіру навколо нігтя, замочивши кінчики пальців у теплій воді або в розчині теплої води і білого оцту. Це допоможе запобігти розвитку бактерій. Співвідношення теплої води до оцту має бути приблизно 3:1 - додайте чверть чашки білого оцту на три чверті чашки води.
  • Як тільки ваша шкіра стане м'якою, ви можете зрізати задирок стерильними ножицями для кутикули або манікюрними ножицями. Щоб переконатися, що ваш інструмент чистий, протріть його спиртом.
  • Після обрізання задирки нанесіть на ранку, що утворилася, наприклад, вазелін. Це допоможе зберегти шкіру зволоженою і захищеною під час загоєння. Мазі, як правило, утримують вологу краще, ніж лосьйони або креми. 
  • Якщо у вас немає інструменту, щоб обрізати задирок, замажте його маззю і накладіть пов'язку, поки він не заживе - зазвичай це займає від трьох до п'яти днів - щоб уникнути подальшого розриву.
  • В жодному разі не відривайте та не відкусуйте задирок. Це може призвести до більшої травми! Якщо відкусити задирок зубами, можна занести бактерії, що викликають інфекцію.

Як запобігти появі задирок

Зволоження рук дуже допомагає запобігти появі задирок. Наносьте крем або лосьйон протягом дня, особливо після миття рук. Щоразу, ви коли миєте руки, навіть з дуже м'яким милом, то позбавляєте шкіру природної вологи. Допоможуть повторне нанесення зволожуючого крему після миття рук і вибір м'якого мила без сильних ароматів, що подразнюють шкіру.

Використовуйте більш інтенсивний режим зволоження перед сном, включаючи нанесення густого зволожуючого крему або мазі, а потім одягайте бавовняні рукавички, поки спите. Це допоможе шкірі рук краще вбирати зволожуючий крем.

Причини появи задирок 

Опалення в приміщенні в поєднанні з холодною погодою надворі може спричинити сухість та лущення шкіри. Це робить задирки більш поширеним явищем у сухі зимові місяці та в посушливому кліматі.

Агресивні хімічні речовини, що містяться в миючих засобах або рідині для зняття лаку, також можуть підвищити ризик виникнення задирок. До появи задирок схильні й люди, які кусають або обдирають кутикулу. А ще ця проблема добре знайома людям з такими шкірними захворюваннями, як екзема та псоріаз.

І хоча манікюр може зберегти ваші нігті красивими, іноді він теж може призвести до появи задирок. Адже часто майстер манікюру намагається відсунути кутикулу назад, а це може послабити зв'язок між шкірою і нігтем. Насправді ж, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань, кутикула захищає нас від інфекцій, тому краще залишити її в спокої.

Коли час до лікаря

Якщо ви помітили почервоніння, набряк або гній навколо задирки, це може бути інфекція. Зверніться до лікаря, аби з'ясувати, чи варто вживати антибіотики. Сам по собі задирок не є ознакою інфекції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.