Експерти переконані, є способи прискорити процес загоєння і захистити ваші руки
Навряд чи можна знайти людину, яка не стикалась із проблемою задирок. Вони трапляються як у чоловіків, так і в жінок, попри те, що останні частіше роблять манікюр, а асоціюються задирки - з надто сухою шкірою. Ці надокучливі тріщини на шкірі здатні з'являтись знов і знов, крім того, вони псують зовнішній вигляд рук, та є дуже болючими. Це недивно, адже в пальцях багато нервових закінчень, тому шкіра там дуже чутлива.
Виявляється, появі задирок можна запобігти, а ще можна прискорити процес загоєння, і ось як це зробити. Порадами поділились американські дерматологи в публікації The New York Times.
Зволоження рук дуже допомагає запобігти появі задирок. Наносьте крем або лосьйон протягом дня, особливо після миття рук. Щоразу, ви коли миєте руки, навіть з дуже м'яким милом, то позбавляєте шкіру природної вологи. Допоможуть повторне нанесення зволожуючого крему після миття рук і вибір м'якого мила без сильних ароматів, що подразнюють шкіру.
Використовуйте більш інтенсивний режим зволоження перед сном, включаючи нанесення густого зволожуючого крему або мазі, а потім одягайте бавовняні рукавички, поки спите. Це допоможе шкірі рук краще вбирати зволожуючий крем.
Опалення в приміщенні в поєднанні з холодною погодою надворі може спричинити сухість та лущення шкіри. Це робить задирки більш поширеним явищем у сухі зимові місяці та в посушливому кліматі.
Агресивні хімічні речовини, що містяться в миючих засобах або рідині для зняття лаку, також можуть підвищити ризик виникнення задирок. До появи задирок схильні й люди, які кусають або обдирають кутикулу. А ще ця проблема добре знайома людям з такими шкірними захворюваннями, як екзема та псоріаз.
І хоча манікюр може зберегти ваші нігті красивими, іноді він теж може призвести до появи задирок. Адже часто майстер манікюру намагається відсунути кутикулу назад, а це може послабити зв'язок між шкірою і нігтем. Насправді ж, за даними Центру з контролю та профілактики захворювань, кутикула захищає нас від інфекцій, тому краще залишити її в спокої.
Якщо ви помітили почервоніння, набряк або гній навколо задирки, це може бути інфекція. Зверніться до лікаря, аби з'ясувати, чи варто вживати антибіотики. Сам по собі задирок не є ознакою інфекції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.