Ми всі довгожителі: скільки насправді жили наші предки

За статистикою, сьогодні на мільйон людей в цілому світі менше 100 осіб, кому виповнилося 100 років

Здоров'я, медицина, вік, лікарі, рівень життя
Чи доживали люди в давнину до 100 років

Загальновідомим є той факт, що з розвитком людської цивілізації тривалість життя зросла. Водночас протягом більшої частини людської історії люди в найкращому випадку доживали до 40 років. Навіть зараз кількість столітніх прдставників нашого виду все ще залишається низькою. Ця цифра сягає менше 100 людей на мільйон в цілому світі, пише IFLScience. 

У пошуках доісторичних довгожителів вчені помітили, що тривалість людського життя приблизно подвоїлася за період близько 300 тисяч років еволюції. Причому скелети Homo sapiens і неандертальців, як правило, демонструють більше ознак старості, ніж скелети більш ранніх видів. Очікувана тривалість життя знову подвоїлася після 1800 року, коли індустріальна епоха ознаменувала покращення рівня життя і значний прогрес у медицині.

Тут варто підкреслити різницю між очікуваною тривалістю життя в популяції та тривалістю життя для конкретної людини. Вважається, що перший показник був напрочуд низьким протягом переважної більшості історії людства, в основному завдяки високому рівню дитячої смертності. Так, в стародавньому Римі, Європі та Перу лише 50% дітей доживали до дорослого віку. Як наслідок, очікувана тривалість життя до XVII століття становила лише 24 роки.

Та це не означає, що люди не могли дожити до глибокої старості. Дослідження майже 300 греко-римських чоловіків, тривалість життя яких була записана на їхніх могилах, показало, що середній вік їхньої смерті становив 72 роки. Найстарший з них нібито дожив до 107 років.

Інше дослідження стверджує, що ймовірність того, що будь-яка людина дожила до 100 років до ХІХ століття, дорівнює нулю. Та окремий аналіз все ж показав, що, принаймні одна людина могла досягти 100-річного віку приблизно до 2500 року до нашої ери. Тоді населення світу становило близько 100 мільйонів.

Особистість цього гіпотетичного першого довгожителя невідома, хоча давньоєгипетський папірус стверджує, що фараон Шостої династії Пепі II правив 94 роки після того, як зійшов на трон у віці шести років у 2281 році до нашої ери. Саме він буцімто написав собі листа на свій сотий день народження.

Пізніше відомий римський автор Пліній Старший у своїй "Природничій історії" назвав чимало надзвичайно старих людей. Серед них - 103-річна дружина поета Цицерона Теренція та 115-річна дружина Офілія - Клодія. Проте статистичний аналіз говорить на користь того, що супер-довгожителі - кому за 110 років, не могли існувати раніше, ніж 300 років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube