Чи допомагає такий самомасаж для обличчя ставати молодшими
Йога для обличчя - справжнісінький антивіковий тренд TikTok. Останнім часом мережа все частіше рясніє техніками, які нібито допоможуть виглядати молодше. При цьому не слід забувати, що основна аудиторія саме цієї соцмережі - підлітки віком до 25 років.
Ідея йоги для обличчя з'явилася досить давно - як і багато антивікових трендів, вона спливає і переформатується кожні пару років на найпопулярніших платформах в мережі. Цього разу це TikTok, де відео з йоги для обличчя набрали понад 2 мільярди переглядів. Та чи працює тренд насправді, і які має наслідки, розбирався Інформатор.
Довідка. Фейс-йога або фейсбілдінг - безопераційна альтернатива ботоксу і підтяжки обличчя, яка набирає величезну популярність серед сучасних жінок: Жизель Бундхен, Гвінет Пелтроу, Дженіфер Лопес і Мадонна вже практикують спеціальні вправи для тонусу і молодості, а Меган Маркл - фанатка саме йоги для обличчя!
По суті, це просто ретельно продуманий масаж обличчя. Йога для обличчя - це опис вправ, що виконуються для тонізації та розтягування м'язів обличчя. Зазвичай це розтирання чи розтягування різних ділянок обличчя, часто з метою впливу на конкретні його м'язи.
Йога для обличчя насправді має більше паралелей з масажем та акупунктурою, ніж з йогою як такою. Це більше масаж обличчя, ніж заняття йогою, пояснюють спеціалісти з йоги та масажу, пише IFLScience.
Прихильники йоги для обличчя стверджують, що вона має безліч антивікових ефектів, починаючи від запобігання зморшкам і сяючого тонусу шкіри, й закінчуючи підтяжкою і скульптуруванням обличчя та шиї.
Водночас дослідження 2018 року мало на меті з'ясувати, чи відповідає дійсності будь-яке з цих тверджень. Команда набрала 27 учасників віком від 40 до 65 років, які протягом восьми тижнів виконували вправи для обличчя по 30 хвилин щодня. Після закінчення цього терміну учасники повинні були виконувати вправи через день протягом наступних 12 тижнів.
Згідно з результатами дослідження, наприкінці 20 тижнів учасники виглядали майже на три роки молодшими. Вправи для обличчя "здавалося, покращують повноту середньої та нижньої частини обличчя", - підсумували автори дослідження. Ключове слово тут - "здавалося".
Хоча результати й цікаві, та їх не можна узагальнювати: не було контрольної групи, кількість учасниць була невеликою і складалася виключно з жінок середнього віку, а 11 з них вибули з дослідження до його завершення. Також не було жодних подальших спостережень, щоб побачити, чи продовжили учасниці займатися вправами після завершення дослідження, і якщо так, то чи збереглися якісь переваги.
Іншими словами, існує мало надійних наукових доказів, які б підтверджували твердження в соціальних мережах про радикальні омолоджуючі ефекти. Якщо у людини немає високої мотивації, важко витримати ці вправи для обличчя протягом тривалого періоду часу і досягти результатів, вважажють американські дерматологи.
Мало того, розтягувати шкіру власного обличчя по 30 хвилин щодня - протягом декількох місяців - ймовірно, саме тому ці 11 осіб і відмовилися від участі в дослідженні. Звучить неоднозначно - чи не призведе це до зворотнього ефекту?
Це не означає, що йога для обличчя абсолютно марна - просто вона не обов'язково видалить ваші дрібні зморшки так, ніби їх ніколи не існувало. По суті, це модна назва масажу, який, як ми знаємо, має певні переваги.
Масаж може допомогти зняти м'язову напругу і стимулювати приплив крові до конкретної ділянки. Це здатне пояснити "сяйво", яке деякі люди бачать під час занять йогою для обличчя.
"Щоразу, коли ви стимулюєте приплив крові до певної ділянки, це змушує капіляри - дрібні кровоносні судини - ставати рухливими, що сприяє розслабленню м'язів і переміщенню рідини. Іноді у людей з'являються набряки під очима або в області пазух носа. Практика самомасажу обличчя може допомогти вам вивільнити небажані рідини", - пояснюють масажисти.
Якщо це приємно і допомагає вам розслабитися, йога для обличчя може мати місце. Якщо ж ви не можете з нею впоратися, але боїтеся, що інакше перетворитеся на мішок зморшок, будьте певні - ви нічого не втрачаєте.
Для чого корисно: вправа допомагає прибрати глибокі очні западини і опущені брови.
Техніка виконання: помістіть вказівні пальці під нижні повіки так, щоб вони вказували на ніс. Запечатайте зуби губами і відкрийте рот. Підніміть очі вгору і почніть моргати протягом 30 секунд. Потім можете розслабитися.
Для чого корисно: вправа корисна для розгладження горизонтальних ліній лоба.
Техніка виконання: покладіть руки на лоб так, щоб кінчики пальців дивилися один на одного. При цьому пальці повинні бути злегка розсунуті. Акуратно проведіть пальцями по лобу, злегка натискаючи на шкіру. Розслабтеся і повторіть вправу 10 разів.
Для чого корисно: допоможе стимулювати ділянки навколо очей.
Техніка виконання: широко розплющте очі і подивіться вгору. Відкрийте рота і максимально висуньте язика у напрямку до підборіддя. Утримуйте це положення 10 секунд, потім поверніться у вихідне положення і повторіть.
Для чого корисно: вправа допомагає боротися з ознаками старіння шкіри на лобі і навколо очей, а також зменшує "мішки" під очима і припухлості.
Техніка виконання: витягніть вказівний і середній пальці на обох руках у формі латинської букви "V". Натисніть подушечками середніх пальців на внутрішні куточки брів, а подушечками вказівних - на зовнішні. Подивіться вгору і підніміть нижні повіки, закотивши очі. Розслабтесь. Повторіть шість разів.
Для чого корисно: зміцнює м’язи носової частини обличчя і запобігає втраті пружності.
Техніка виконання: кінчиками вказівних пальців натисніть на ніздрі по обидва боки. Кілька разів напружте ніздрі, немов намагаючись їх розкрити, подолавши тиск. Приберіть пальці. Повторіть декілька разів.
Для чого корисно: ця вправа скорочує мімічні зморшки і повертає пружність шкіри в районі нижньої щелепи.
Техніка виконання: втягніть щоки, зберіть губи в "риб'яче обличчя" і спробуйте посміхнутися. Утримуйте м'язи обличчя в напрузі 30 секунд, потім розслабтесь і повторіть знову.
Для чого корисно: допомагає скорочувати зморшки і підтягує шкіру в районі шиї, одночасно з цим зміцнює м'язи щелепи.
Техніка виконання: нахиліть голову назад, витягаючи шию вгору. Витягніть губи, немов посилаєте повітряний поцілунок. Поверніться в початкове положення. Повторіть знову і знову!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.