Лютий - найкращий місяць для виконання новорічних обіцянок

Як в новому році досягти поставлених цілей і не перегоріти: поради нью-йоркських психологів

Мрії, планування часу, календар, психологія, мета
Психологи стверджують, що зараз ідеальний час для того, щоб подумати про те, чого ви хочете і як цього досягти.

Лютий приносить усім довгоочікуваний інформаційний перепочинок. Постійний передноворічний потік реклами спортзалів та подарунків, послаблюється. Закрадається бажання відмовитись від новорічних обіцянок щодо початку нового життя - зі здоровим харчуванням, відмовою від шкідливих звичок та йогою щоранку. І настання лютого може здатися мовчазним дозволом здатися. Але все якраз навпаки.

Якщо ви ще не досягли бажаного прогресу у виконанні своїх обіцянок, психологи наголошують, що не варто бути суворими до себе. Життя - це послідовні, досяжні здорові звички, або додавання будь-чого в життя частинами. Тож, не панікуйте і не відмовляйтесь від того, аби змінювати його на краще, пише NYTimes. Почніть своє нове життя самє з лютого. Адже це найкоротший місяць, тому протриматися до його кінця, з виконанням своїх обіцянок, буде трішки легше.

Як досягти поставлених цілей

Проаналізуйте, чи реальні вони. Подумайте, що із запланованого вже вдалося. Можливо, ви не довели справу до кінця, тому що насправді це не те, що для вас зараз найважливіше. Або, можливо, ваше рішення все ще здається вам важливим, але вам важко залишатися відданим йому. У такому випадку може допомогти встановлення більш досяжних проміжних цілей.

Замість того, щоб прагнути до високих цілей, почніть з малого і йдіть повільно. Цієї поради дотримуються марафонці, й зрештою вона допомагає їм перетнути фінішну лінію. Якщо читати по 10 хвилин на день - наприкінці тижня ви матимете результат.

Дайте собі право на помилку

Ви не можете, та й не повинні, очікувати, що досягнете мети на 100%. Наприклад, якщо ви намагаєтеся краще харчуватися, дотримуйтеся правила 80/20. Дозвольте собі їсти все, що хочете, 20% часу, щоб не перегоріти від жорстких обмежень. Тренуйтеся по вихідним, кількома підходами, а не робіть вправи щодня тощо.

Дайте собі трохи простору для маневру. Якщо ви намагаєтеся скоротити використання соціальних мереж, можливо, обмежтеся 15 хвилинами на день, замість того, щоб різко відмовитися від них.

Психологи радять знайти компаньона під час руху до мети!
Психологи радять знайти компаньона під час руху до мети!

Знайдіть приятеля для підзвітності

Якщо ви намагаєтеся частіше практикувати йогу, знайдіть друга, який може вас підбадьорити, і надсилайте йому селфі після савасани. Якщо ви хочете проводити більше часу на свіжому повітрі, заплануйте щотижневу прогулянку з членом сім'ї або зателефонуйте другу під час прогулянки.

Також корисно запланувати регулярну перевірку своїх цілей з коханою людиною, щоб ви могли інформувати один одного про свій прогрес. Регулярний час для спілкування - чи то дзвінок у середу ввечері, чи кава в неділю вранці - може заохотити вас продовжувати рухатися до своїх цілей, а також допоможе зміцнити ваші стосунки.

З багатьох досліджень відомо, що участь у суспільному житті та близькі стосунки роблять людину щасливішою й здоровішою.

Проявіть трохи співчуття

У психології ми часто використовуємо ці два слова: то й що? Ви марно витратили час - то й що? Не виконали дану собі обіцянку - то й що? Засмутили близьких - той  що? 

Проявіть до себе милість і співчуття. Замість того, щоб картати себе, насолоджуйтеся маленькими перемогами. Якщо ви намагаєтесь проходити два км щодня, а сьогодні пройшли лише один км, цінуйте рух, який вам вдалося здійснити.

Завтра буде новий день. І ви просто почнете наново!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube