Ріжемо сендвіч способом Y - все дуже просто, а виглядає апетитніше.
Є одна річ, яку інтернет проілюстрував дуже чітко. І це те, що вчених не можна підпускати до вашої їжі. Вони почнуть вимірювати її й намагатимуться розрізати на якомога рівніші шматочки. Спершу вони вирізали середину святкового торта, потім покришили піцу на якісь дивні геометрично правильні шматочки, а тепер прийшли за бутербродом!
У кожного з нас є свій улюблений спосіб розрізати бутерброд: є діагональне розрізання, в результаті якого виходить пара смачних трикутників. Є горизонтальне розрізання, якщо вам більше до вподоби прямокутна форма. Якщо ж вам справді байдуже, можете взагалі відмовитися від розрізання і просто запхати все до рота за один раз, пише IFLScience.
Але 1 травня 2024 року з'явився новий претендент: Y-подібна нарізка. Це здається геніальним, почали писати про неї в мережі. Очевидно, що немає жодного способу дізнатися, хто першим розділив свій сендвіч на трикутник і дві трапеції, але його нинішня популярність, здається очевидною. Шквал позитивних коментарів натякає, що ця форма нарізки таки є зручною:
"Я не знав, що так можна різати бутерброди".
"Ви зробили вдвічі більший бутерброд з бутерброда".
"Я сьогодні так розрізав свій бутерброд, і скажу чесно, ви дійсно щось зробили".
Натовп шаленіє від цієї нарізки, тож спробуйте і ви. Для цього вам потрібно знайти уявну центральну точку вашого бутерброда - непогано б, щоб той заздалегідь мав близьку до прямокутної форму. Після цього зробіть вертикальний розріз посередині бутерброда до уявного центру. А тоді прокладіть ножем діагональні лінії від верхніх кутів скоринки до точки розрізу у центрі так, аби у верхній частині сендвіча утворився трикутник.
I don’t know what it is, but this does something to me. Will be my new cut.
— 𝕏 Jerrick 🇺🇦🌻 (@Jer_uh_me) May 3, 2024
Така нарізка забезпечує рівномірний розподіл начинки й приправ, які ви отримуєте в центрі бутерброда. Це свого роду вирівнювання діагонального розрізу - улюблений спосіб нарізки сендвіча в США.
"Таке розрізання буцімто збільшує площу поверхні, вільну від скоринки (...) діагональне розрізання дозволяє побачити більше внутрішньої частини сендвіча, що може створити ілюзію того, що ви отримуєте більше начинки, роблячи його смачнішим на основі одного лише сприйняття (...) метод Y-образного розрізу лише посилює цей ефект, бо демонструє ще більшу кількість начинки сендвіча", - написала кулінарна блогерка Брінна Стенден.
Крім того, Y-образний зріз може мати певні переваги для споживача, який зголоднів за сендвічем. Створюючи три кути в центрі, він дає потенційному їдцю три приємних укуси без скоринки. А також Y-подібний зріз, ймовірно, зменшить безлад, який часом утворюється в бутерброді після укусу. Він довше зберігатиме оригінальну конструкцію начинки.
А проте, фанатами нового способу різати бутерброд виявились далеко не всі. Три розрізи - це втричі більше роботи, ніж стандартний діагональний або горизонтальний розріз, що лише подовжує час очікування, поки ви отримаєте свою смачну закуску. Крім того, як зазначив один з коментаторів, якщо двічі розрізати по діагоналі, щоб отримати чотири трикутники, то це менше роботи й дає ще більше центральних кутів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.