Культова курка жебрака: обід, що приносить удачу

Курка жебрака викликає кулінарний інтерес у всьому світі.

Рецепт, їжа, продукти, харчування, корисні поради, лайфхак
Ця страва відома не лише в Китаї: запікаємо м'ясо в незвичний спосіб.

Рецепт курки бідняка по-китайськи сподобається усім любителям запеченої курочки. Готувати його просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор має для вас смачну пораду.

Історія незвичайної страви 

Китайська кухня відома в усьому світі, і одна зі страв, що отримала міжнародне визнання, - це цзяо хуа цзи, або "курча жебрака, що просить удачі". Ця традиційна страва з південно-східного Китаю передбачає маринування курки в соусі, загортання її в листя лотоса та глину і повільне приготування на вогні.

Основна легенда про курку жебрака полягає в тому, що одного разу жебрак вкрав курку і, не маючи засобів для приготування, загорнув її в листя лотоса і глину, а потім приготував її на вогнищі в канаві. Коли пізніше він вийняв курку і розколов глину, то виявив, що вона - надзвичайно ніжна і ароматна.

Існує й інша версія легенди, згідно якої імператор зустрів жебрака. Той вкрав курку і приготував її в канаві, щоб не створювати диму й не привертати зайвої уваги. Імператор, який згодом заснував династію Мін (1368-1644), повечеряв з жебраком, йому дуже сподобалася страва, і згодом він додав її до імператорського меню під назвою "курка прохача долі".

За цією легендою, імператор зазнавав безперервних поразок і переслідувався ворогами, коли намагався створити свою імперію. Виснажений і голодний, він натрапив на жебрака, який готував курку на вогні та глині. Проте відтоді його військові кампанії йшли гладко, і він врешті-решт він таки став вельможею. 

Традиції приготування "курки жебрака"

Традиційно курку жебрака готують у глиняному посуді, проте рецепт цієї страви еволюціонував завдяки сучасним технологіям. Тепер для зручності та безпеки її часто запікають у тісті або олов'яній фользі й готують у конвекційній печі, а не обмазують глиною чи запікають безпосередньо на вогні.

Більше того, кухарі почали експериментувати, фаршируючи курку різними інгредієнтами, наприклад, лобстерами. З'явилися нові варіації рецептів, такі як "курка жебрака в липкому рисі". 

За цим рецептом кухарі загортають мариновану курку та клейкий рис у листя лотоса перед тим, як запечатати її для запікання, що дозволяє ароматам клейкого рису та листя лотоса проникати в куряче м'ясо. Ми ж приготуємо "курку жебрака" з імбирем, бобами та цибулею.

Вам знадобиться:

  • Курка (до 1,5 кг) - 1 штука.
  • Борошно - 1 кг.
  • Холодна кип'ячена вода - 500 мл.
  • Рисове вино - 2 столові ложки.
  • Китайська горілка (можна взяти японське саке) - 2 столові ложки.
  • Квасоля - 2 столові ложки.
  • Свіжий імбир - корінець 2-3 см.
  • Зелена цибуля - 2-3 стебла.
  • Цукор - 1 чайна ложка.
  • Соєвий соус - 2 столові ложки.
  • Сіль - 1 чайна ложка.
  • Мелений перець - чверть чайної ложки. 
  • Сушений лист лотоса - 1 штука.
За легендою, цю страву вперше побачив китайський імператор у жебрака - чоловік смажив курку, загорнувши її у глину.
За легендою, цю страву вперше побачив китайський імператор у жебрака - чоловік смажив курку, загорнувши її у глину.

Як готувати: 

Для приготування цибулі необхідно її промити та відрізати білу частину стебла від зеленої - використовується лише біла. Розріжте її навпіл вздовж, а потім так само розріжте кожну частину, щоб утворилося соломка.

Імбир потрібно нарізати скибочками, за бажанням, з імбиру можна зняти шкірку. Потім прокладіть інгредієнти разом з бобами до глибокої миски, влийте вино, додайте соус, сіль, цукор та перець. Ретельно перемішайте.

Помийте курку зовні та всередині, видаліть гузку і зайвий жир. Всередину курки помістіть начинку разом з рідиною. Перекладіть курку в глибоку форму спинкою донизу, залишивши на деякий час, щоб курка просочилася рідиною. Потім переверніть курку та обмажте соусом. Після цього накрийте миску або форму та поставте в холодильник на 2 години, для маринування.

В цей час приготуйте тісто, в якому буде запікатися курка. Щоб воно не прилипло, курку загортають в лист лотоса, або ж просто в пергамент, використовуючи зелений чай для аромату. За 30-40 хвилин до того, як будете витягати курку з холодильника, замість тісто. Для цього змішайте воду з борошном, за можливістю додавши рисову горілку.

Якщо її немає, не варто використовувати щось інше - це може зіпсувати тісто. Коли суміш буде більш-менш однорідною консистенції, загорніть тісто в харчову плівку і зачекайте пів години - за цей час тісто трохи виросте.

Підготуйте курку для запікання: на пергамент рівномірно висипте трохи зеленого чаю, покладіть курку і також присипте її чаєм. Щільно загорніть пергамент, рекомендують робити декілька шарів. Розкачайте тісто на пласт завтовшки 1 см. Помістіть всередину пергамент з куркою і зліпіть краї тіста.

Розігрійте духовку до 200 С. Форму для випікання або деко застеліть фольгою, покладіть тісто з куркою і запікайте протягом 2 годин. Зачекайте, доки тісто трохи охолоне, перекладіть все в глибоку миску, адже при знятті тіста та пергаменту з курки буде виділятися рідина. Розбийте шар тіста, зніміть його разом з пергаментом - і можна насолоджуватись стравою.

Порада від Інформатора: як ви вже зрозуміли, лотос замінюють пергаментом чи фольгою з зеленим чаєм, а китайську рисову горілку – японською.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube