Сутулитися і завжди носити кросівки - корисно: несподіваний висновок медиків щодо здорових ніг

Читать на русском

Шість простих порад для здорових суглобів від медиків.

Читать на русском
Здоров'я, медицина, корисні поради
Регулярно рухайте суглобами - в якомога повнішому діапазоні рухів, - радять експерти.

Шість простих порад для здорових суглобів від медиків.

Мозок людини влаштований таким чином, що вивчає шляхи руху, які витрачають найменше енергії. Якщо ж ми хочемо мати здорові суглоби, то повинні боротися зі знерухомленням, переконані медики. 

Оскільки ніщо в організмі не є ізольованим, люди повинні розвивати силу в усьому тілі. Силові програми корисні для залучення всіх м'язів і суглобів. Це можуть бути вправи з обтяженнями в тренажерному залі, пілатес або йога, на ваш вибір, йдеться в матеріалі The Guardian.

Зрештою, якщо хрящі, що оточують наші суглоби, недостатньо рухаються, вони не отримують потрібного кровотоку, висихають і тріскаються. Тож, чим раніше ви зможете включити рух у своє повсякденне життя, тим краще. Якщо вам більше 20 років і ви читаєте цю статтю, прості регулярні заняття йогою врятують вас від болю в майбутньому.

Носіть кросівки

Коли справа доходить до ніг і щиколоток, те, що ми носимо, дійсно важливо. Лікарі радять всім носити масивні кросівки на широкій підошві на всі випадки життя.

"Оптимальне взуття - структуроване і на шнурівці", - пояснюють хірурги стопи та гомілковостопного суглоба.

Якщо ви мусите носити підбори, спробуйте краще розвантажити свою вагу за допомогою низьких підборів або танкетки, оскільки чим вищі підбори, тим більший тиск ви чините на кульки стопи, які дуже схильні до проблем.

Якщо у вас плоскостопість, для стабільності вам потрібний супінатор, а з високою стопою знадобиться нейтральне взуття для бігу. Також важливо, щоб дрібні м'язи стоп регулярно працювали.

Вправи для ніг 

  • Сидячи, ніби втисніть пальці ніг у землю і затримайтесь на 10 секунд.
  • У багатьох людей також напружені литкові м'язи, що створює додатковий тиск на стопи під час ходьби. Тому обов'язково розтягуйте литки рушником або шарфом, просунувши його під стопу і міцно затиснувши, тримаючи коліно прямим і спрямувавши пальці ніг до носа.
Рух - це життя! а ще - носіть спортивне взуття, тим більше, сучасна мода не тільки дозволяє це, а й заохочує :)
Рух - це життя! А ще - носіть спортивне взуття, тим більше, сучасна мода не тільки дозволяє це, а й заохочує.

Бігайте або катайтеся на велосипеді

Люди часто думають, що біг зашкодить їхнім колінам, але за останнє десятиліття дослідження  показали, що біг на довгі дистанції може бути корисним для відновлення здоров'я колін. За умови, що перед цим виконуються вправи для запобігання травмам.

Тим, хто не займається бігом, не варто боятися бігати. Доведено, що фізичні вправи в цілому покращують якість кісткової тканини колінного суглоба, збільшуючи кровопостачання та забезпечуючи м'язову силу і чіткість. Це дозволяє поверхням навколо суглоба краще рухатися. Крім того, їзда на велосипеді може бути дуже корисною для колінних і тазостегнових суглобів завдяки простому прямолінійному руху.

Вправи на велотренажері 

  • Заняття на велотренажері тривалістю до 30 хвилин через день дійсно можуть допомогти зменшити руйнування колінних і тазостегнових суглобів, радять хірурги-ортопеди.

Робіть перерви

Встаньте з-за робочого місця і зробіть чай або поспілкуйтеся з колегами. Рух є ключовим для здоров'я. Він необхідний для того, щоб залишатися сильними та гнучкими. Навіть гарна постава не зможе запобігти потенційній скутості або майбутньому болю в суглобах без регулярного руху.

В ідеалі в робочий час, особливо якщо ви проводите більшу частину дня сидячи, намагайтеся відходити від робочого місця кожні 20-30 хвилин. Порушуючи рутину, ми можемо усвідомити свою поставу, коли знову сідаємо, і уникнути негативного впливу тривалого перебування в одному положенні.

Дискомфорт часто спонукає уникати рухів через страх завдати шкоди, але чекати, поки біль зникне, перш ніж виконувати м'які вправи, - помилково, оскільки це призводить до повільнішого загоєння, слабкості та вразливості, переконують остеопати. Порадьтеся з лікарем, якщо ви не впевнені, що саме для вас безпечно.

Вправи для руху

  • Якщо ваша здатність рухатися обмежена, під час таких коротких перерв ви можете спробувати м'які повороти плечей вперед і назад або прості повороти хребта сидячи і нахили в сторони, до того рівня, який ви вважаєте комфортним.
  • Якщо ваша робота активна, але пов'язана з повторюваними рухами або тривалим перебуванням в одній позі, спробуйте під час таких перерв рухатися в різних напрямках, щоб відновити рівновагу.
  • Приділяйте увагу зміні пози кожні 30-40 хвилин під час сидячої роботи.
Укріплюйте плечі та більше ходіть!
Укріплюйте плечі та більше ходіть!

Працюйте над силою хвата

Робота над хватом покращить силу плечей, переконують медики. Плече за своєю природою є найбільш нестабільним суглобом у тілі і значною мірою покладається на м'язову структуру, яка забезпечує підтримку та стабільність. Нам потрібно зміцнювати м'язи, які рухають і обертають плече, регулярно тренуючи руки і виконуючи вправи, що можуть здатися дещо неприродними, наприклад, носіння ваги на плечах.

Вправи для плечей

  • Спирайтесь на стіл, коли сидите, або спирайтесь вагою свого тіла через руки на стіну протягом 20 хвилин на тиждень.
  • Стискайте руки в міцний кулак, а потім розтискайте пальці від 10 до 15 разів на день - проста і ефективна вправа.

Не бійтеся сутулитися

Було проведено багато досліджень, які показали, що не існує такого поняття, як ідеальна постава. Насправді, якщо ви проводите весь день сидячи з прямим хребтом, це змушує спину і основні м'язи напружено працювати, що в кінцевому підсумку може викликати біль - це все одно, що весь час ходити зі стиснутими кулаками.

Оскільки кожне тіло індивідуальне, не існує нейтрального варіанту, коли мова йде про поставу. Сутулитися безпечно, переконують лікарі, оскільки немає жодних доказів того, що це може завдати шкоди, якщо ви регулярно рухаєтеся. Не існує ідеального положення для захисту хребта - знайдіть те, яке буде для вас комфортним, оскільки для загального стану здоров'я важливіше отримати якісний сон. 

Якщо ви відчуваєте біль, важливо прислухатися до свого тіла, а також якнайшвидше почати рухатися, адже саме тривалі періоди постільного режиму в кінцевому підсумку стають найбільш шкідливими для хребта.

Вправи для хребта 

  • Заохочувати рухливість хребта, час від часу змінюючи позу під час роботи. Часто під час сну пацієнтам добре допомагає подушка між колінами чи поруч.

З віком ми природно стаємо малорухливішими. Саме тому так важливо займатися спортом і стати більш обізнаними про своє тіло, щоб визначити області, що потребують більшої уваги.

Можливо вы пропустили...

Інтервʼю Путіна американському Соловйову. Скандальна Фаріон, заміна Залужного на Сирського та інше.

Закінчився ще один непростий тиждень у 2024 році, і за ці сім днів ми назбирали дійсно багато новин. Тож зараз ми вам розповімо про головні події минулого тижня. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.