І буде вам щастя: вчені дізналися, чи добре працює фальшива посмішка

Читать на русском

Це питання викликає суперечки серед науковців доволі давно

Читать на русском
Посмішка, психологія, вчені, дослідження
Посміхніться, і ваш настрій покращиться

Це питання викликає суперечки серед науковців доволі давно

Коли ви почуваєтеся пригніченими і не маєте часу на звичні засоби для підняття настрою, ви можете вдавано посміхнутися, щоб відчути себе щасливими. Це стара порада, тому вчені нарешті вирішили перевірити, чи працює вона насправді. За останні кілька років дослідження показали, що посміхаючись, таки можна покращити собі настрій!

Мета-аналіз 2019 року показав, що посмішка може не тільки посилити щастя, але й створити його, йдеться в статті LiveScience. Виявилося, що посмішка може не тільки посилити відчуття щастя, але й змусити вас почуватися щасливими в нейтральному контексті, коли у вас немає реальних причин для радості.

Експеримент з вдаваною посмішкою

У дослідженні 2022 року взяли участь понад 3,8 тисячі учасників з 19 країн. В його ході вчені попросили учасників зобразити посмішку трьома різними способами: дивлячись на фото усміхненої людини і копіюючи вираз її обличчя, дивлячись на фото з цуценятами або тримаючи ручку в роті. Так от, при використанні перших двох методів щастя зростало!

Ідея про те, що вираз обличчя може впливати на емоції, відома як гіпотеза зворотного зв'язку. Насупленість, наприклад, може змусити людину почуватися ще злішою. Інші тілесні відчуття, такі як стискання м'язів, можуть змусити людину почуватися більш напруженою. Але як саме це відбувається в мозку - незрозуміло.

Як це працює: гіпотези

Деякі експерти вважають, що вираз обличчя, схожий на посмішку, запускає специфічний нейронний шлях, пов'язаний зі щастям й таким, що створює повноцінну тілесну реакцію, а мозок інтерпретує цю реакцію як щастя. Інші припускають, що мозок просто інтерпретує посмішку як підказку, що ви - щасливі. Згідно з дослідженням за 2022 рік, мімічна реакція впливає на те, як ви обробляєте іншу емоційну інформацію, або змушує людей згадувати позитивні емоції.

Неодмінно посміхніться!

Проте, якщо ваше обличчя говорить мозку, що ви щасливі, а все інше - що ні, посмішка може не вплинути на ваші емоції. Однак точно не зашкодить посміхнутися кілька разів протягом дня, щоб побачити, чи впливає це на ваш настрій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.