Перестати почуватися нікчемою допоможе метод банки з копійками

Читать на русском

Спробуйте підрахувати свої маленькі перемоги.

Читать на русском
Здоров'я, психологія, корисні поради, стрес, депресія
Відчуваєте себе пригніченим - не панікуйте, таке буває з кожним.

Спробуйте підрахувати свої маленькі перемоги.

В кожного з нас трапляються не найкращі дні, коли ми почуваємось пригніченими. Експерти кажуть, що підбиття підсумків маленьких досягнень може зберегти мотивацію у важкі часи. Як тримати психологічну рівновагу? Ви можете уявити собі банку і додавати до неї метафоричну монетку щоразу, коли чогось досягаєте - навіть у незначних чи побутових речах. Зробили зарядку чи домашнє прибирання - монетка, приготували смачний обід чи дописали листа рідним - монетка. І так далі, радять експерти NYTimes.

З таких крихітних кроків складається наша доля. А отже маленькі винагороди дають відчуття впевненості в тому, що все йде туди, куди слід. З часом ви наповните уявну "банку", переконують психологи. Ви будете умоглядно бачити, що рухаєтеся вперед, навіть коли не відчуватимете цього.

Підрахунок перемог, навіть маленьких, може мотивувати. Крихітні звички - це маленькі зміни, які докорінно змінюють все життя. Відстеження своїх перемог за допомогою чогось на кшталт "методу копійок" є ефективним для морального духу і мотивації.

Великі досягнення, такі як завершення важливого проекту, мають більшу мотиваційну силу. Але великі досягнення трапляються рідко, а це означає, що ми не можемо розраховувати на те, що вони будуть підтримувати нашу мотивацію щодня. Тож, змушуйте себе свідомо почуватися тими, хто досягає поставленої мети, навіть якщо вона - незначна і на перший погляд - несуттєва. Адже це тільки на перший погляд.

Винагороджуйте себе за незначні досягнення.
Винагороджуйте себе за незначні досягнення.

Психологи радять погратися 

Дослідження показало, що більшість людей відчувають вдоволення від невеликих перемог на роботі. Метод "копійчаної банки" працює і в інших сферах життя. Таке уявне складання копійок може стати вашою внутрішньою грою із самим собою.

Навіть якщо ви переживаєте важку втрату чи стрес, пообіцяйте собі "перераховувати" на власний уявний рахунок по 10 копійок за кожен незначний крок, по 50 чи навіть по гривні - за більш складні досягнення. Ви можете навіть вести щоденник, де щодня будете відмічати дані про "зароблений" вами статок. 

Зробив покупки - 10 копійок, прибрав за домашніми улюбленцями - 50, закінчив складний проект на роботі гривня і так далі. Якщо ви відчуваєте себе пригніченим або застряглим - через нові складні обставини або непосильне завдання - ви навіть можете використовувати справжню банку, куди складатимете реальні монети.

Плюс цього варіанту психологічної гри полягає ще і в тому, що ви таки назбираєте грошей на шоколад чи морозиво, аби порадувати себе влітку! І станеться це доволі швидко, переконують психологи, - варто тільки почати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.