Три способи обдурити свій мозок, щоб почати бігати

Читать на русском

Поради психолога, як навчитися терпіти ці жахливі ранкові пробіжки

Читать на русском
Дівчина, собака та телефон
Біг додає інтенсивності та відволікає гарними краєвидами

Поради психолога, як навчитися терпіти ці жахливі ранкові пробіжки

Існує низка істотних плюсів бігу вранці. Але найскладніше в будь-якій пробіжці - шлях від ліжка до вхідних дверей. І як же змусити себе вийти на доріжку в ранні години? На щастя, є кілька стратегій, які спростять це завдання.

Порада 1: перепрограмуйте свій мозок

Можливо, ви чули про важливість "пакетної винагороди". Це термін, що означає побалування себе щоразу, коли ви робите щось, чого не хочете. Ось як це працює: якщо у вас є один із улюблених подкастів, наприклад - огляд фільмів, пише The New York Times. І ви слухаєте його так часто, що відчуваєте, що ведучий та його команда насправді ваші друзі. Але треба його слухати тільки тоді, коли ви бігаєте чи збираєтесь це робити.

Це дуже важливо, тому що в короткостроковій перспективі ви почнете з нетерпінням чекати можливості побігати тільки для того, щоб потусуватися зі своїми уявними друзями і дізнатися про їхню думку про "Форрест Гамп" чи щось ще. І згодом дійсно станеться щось дивне. Ви прокинетеся з відчуттям небажання бігати, але увімкнувши підкаст раптово з'явиться настрій це робити.

Психологи називають це або "класичним обумовленням", або "тою річчю, яку Іван Павлов зробив зі своїми собаками, коли натиснув кнопку дзвінка перед обідом". Зрештою, щоразу, коли він це робив, у собаки текла слина. Люди також сприйнятливі до цього. Це ключова частина ефекту плацебо та сучасного маркетингу.

"Мені це подобається, це схоже на ритуал", - сказала про такий метод доктор Луана Коллока, професор психології Університету Меріленду та експерт у галузі класичної зумовленості та ефектів плацебо.

Лікар Коллока сказала, що вона робить щось подібне, тільки з нюхом. Щоразу, коли вона починає сеанс пелотону, вона запалює свічку з ароматом лимона. Тепер просто вдихаючи цей аромат, вона піднімає настрій покататися. За її словами, навіть коли їй не дуже хочеться займатися спортом, "це своєрідна автоматична реакція".

Порада 2: робіть перерви, але дотримуйтесь плану

Швидше за все, щоразу, коли ви сповільнюєтесь чи відпочиваєте, це відчувається і звучить як невдача, бо виховували нас з вірою в те, що бігуни бігають. Вони не ходять - це для пішоходів. Але Кріс Біді, спортивний психолог та професор Кентського університету, сказав, що насправді потрібно перебудувати своє мислення.

"Ми більше не живемо у 1970-ті роки. Немає фрази "ходьба - ознака слабкості", - дорікнув він. "Це структурована частина вашого руху".

Якщо ви хочете здійснити 40-хвилинну пробіжку, каже пан Біді, заздалегідь плануйте перерви за часом, можливо кожні 10 хвилин. Або плануйте приймати їх щоразу, коли ваш пульс піднімається до певного рівня або коли ви досягаєте пагорба.

Майже всі серйозні марафонці, з якими він розмовляє, в якийсь момент роблять перерви, і ці перерви можуть навіть сприяти швидшому результату. Однак, за його словами, повна зупинка не корисна для організму, тому слід спробувати хоча б ходити.

Порада 3: заведіть собаку

Так, навіть подкастів та обіцянок перерв може бути недостатньо, щоб витягти людину за двері. І в цьому випадку вам допоможе собака, яка буде чекати вас біля дверей щодня о 5:55 ранку.

Дослідження показують, що власники собак можуть жити довше, ніж інші, ймовірно тому, що пухнасті друзі роблять нас щасливішими та активнішими. Якщо ви шукаєте домашнього вихованця для бігу, вам рекомендовано спортивну породу. 

Ми не стверджуємо, що ранкові пробіжки кращі за вечірні. Привчити себе бігати вранці - витівка не на один день. Але експерименти - це найцікавіше в житті!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.