Хобі, за яке вам не буде соромно до глибокої старості

З віком люди втрачають увагу і пам'ять. Ось що потрібно робити, щоб залишатись у своєму розумі

Кросворди, ігри, книжки, хобі, читання, корисні поради, здоров'я
Займайте себе розумовими хобі, щоб не втратити гостроту розуму з віком

Розумово складні завдання, такі як ігри, розгадування головоломок і читання книг, можуть бути корисними для гостроти розуму, тим більше з віком. Американські вчені дослідили 5932 людей у ​​віці 50 років і старше у 2012 році. Протягом восьми років за ними спостерігали за допомогою телефонних опитувань. Всі ці люди читали, грали в шахи, розгадували кросворди тощо. Це загострило їхній розум, кажуть дослідники, як повідомляє ScienceAlert.

Люди, які постійно займали себе розумовими хобі, мали кращу концентрацію, пам'ять та швидкість реакції. Причому чим більше вони читали та розгадували кросвордів, тим кращими були усі ці показники. З віком вони неминуче знижуються, але підтримувати гостроту розуму можливо завдяки його тренуванням. Робити це варто понад три рази на тиждень, радять лікарі.

"Ці результати свідчать про те, що позитивні втручання в спосіб життя й немедикаментозне лікування, відіграють важливу роль у сприянні розумовим функціям і зниженні пам'яті при старінні", – кажуть дослідники.

Кілька інших досліджень також встановили зв’язок між розумовою діяльністю, наприклад, складанням пазлів, і захистом від зниження розумових здібностей. Вчені виявили, що тренування мозку допомагає підтримувати його у формі, що має неабиякий сенс.

кросворд 1
Розгадуйте кросворди, грайте в шахи, читайте, збирайте пазли, радять лікарі. Це стимулюватиме ваш мозок.

Оскільки легкі когнітивні порушення часто передують таким захворюванням, як хвороба Альцгеймера, нові дослідження можуть визначити методи лікування деменції. Адже зростаюче населення світу стає старшим, а кількість людей похилого віку з цими хворобами теж чисельно збільшуватиметься.

"Сьогодні майже шість мільйонів американців мають деменцію, і, за прогнозами, це число зросте приблизно до 14 мільйонів до 2060 року", – порахували лікарі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube