Цей гаджет, впливаючи на мозок, позбавить від любовних страждань: надягати на кілька хвилин на день

Новий винахід вчених допоможе тим, хто прагне зцілити розбите серце.

Вчені, наука, закоханість, дослідження, мозок, депресія
Електрична стимуляція мозку може полегшити серцевий біль, - результати дослідження.

Розлучатися важко. Розлучення може викликати емоційний дистрес, депресію, тривогу, безсоння, перепади настрою, нав'язливі думки, підвищений ризик суїциду, а також почуття невпевненості, безпорадності та провини. Та вчені винайшли спосіб полегшити страждання від нерозділеного кохання. Транскраніальна стимуляція постійним струмом може зменшити синдром любовної травми, наполягають науковці. 

Емоційний біль від романтичного розриву може бути настільки сильним, що має власну клінічну назву - синдром любовної травми, пише The Guardian. Дослідження показують, що носіння гарнітури вартістю 400 фунтів стерлінгів (20,6 тисяч гривень) протягом декількох хвилин на день може полегшити страждання, негатив і депресію, що супроводжують невдалі стосунки.

У дослідженні 36 добровольців із синдромом любовної травми носили пристрій, який стимулює мозок м'яким електричним струмом. Їх розділили на три групи, кожна з яких носила навушники транскраніальної стимуляції постійним струмом протягом 20 хвилин двічі на день протягом п'яти днів. В одній групі струм був спрямований на дорсолатеральну префронтальну кору. В іншій - на вентролатеральну префронтальну кору. У третьому навушники були вимкнені.

Обидві області, на які впливали, беруть участь у довільній регуляції емоцій. Попередні дослідження свідчать про те, що існує нейропсихологічний зв'язок між переживанням розриву стосунків і тяжкою втратою, і що в цьому процесі задіяні певні префронтальні області. Дослідження показало, що при симптомах любовної травми стимуляція першого типу є більш ефективною, ніж стимуляція другого типу. При цьому через місяць після припинення лікування добровольці все ще відчували себе краще. 

"Обидва протоколи значно зменшили симптоми любовної травми й поліпшили депресивний стан і тривожність - в порівнянні з фіктивною групою. Та все ж покращуючий ефект першого протоколу на синдром любовної травми був значно більшим, ніж у другого протоколу", - зробили висновок дослідники. 

Між любовною травмою та емоційною регуляцією існує прямий зв'язок. Оскільки після розриву емоційних стосунків домінують негативні емоції, регуляція емоцій вважається основною метою лікування. Вчені дослідять подібні гарнітури, щоб з'ясувати, чи можуть вони допомогти в лікуванні легкої депресії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube