Це складна музична конструкція, яка відволікає ваш мозок від набридлого музичного хробака
Трапляється, що уривки популярних хітів (на це й розраховано!) чи мелодій, які вам навіть не подобаються, але які ви десь випадково почули, влаштовуються хробаками у ваш мозок і постійно звідти виринають, вдень і вночі набридаючи та не даючи спокою. Але цьому можна зарадити. Команда аудіоінженерів та музичний психолог з Даремського університету створили трек, прослухавши який, можна позбутися цих музичних "вушних хробаків", пише IFLScience.
Трек називається Earworm Eraser, й кажуть, його прослуховування допомагає. Це складна музична конструкція, яка відволікає ваш мозок від набридлого музичного "хробака". Ми публікуємо цей трек на відео нижче, аби ви мали нагоду в цьому переконатись.
"Вушний хробак" - це пісня чи уривок музики, який застряє в голові та продовжує відтворюватися знову і знову. Зрозуміло, що це може дуже дратувати, навіть якщо пісня вам подобається. В Лабораторії музичного пізнання в Університеті Арканзасу повідомили, що це трапляється з 90 % людей щотижня. Для 25% з нас це може повторюватись кілька разів на день.
Вчені досі не знають точних неврологічних механізмів, завдяки яким "вушний хробак" так легко виникає, але вважається, що це є формою слухових образів. Тобто це звуки, які ми зберегли в голові, про які ми можемо думати, уявляючи їх. Так ми можемо згадати, наприклад, котяче нявкання.
Однією з найбільш дивовижних і неприємних характеристик цих нав'язливих мелодій є те, що вони застрягають на одному й тому самому місці. Вони також мають більше шансів бути вбудованими, якщо ми слухаємо їхнє джерело в режимі повторення. У світі, де певні пісні є саундтреками чи не до кожного ролика в TikTok, ми можемо стикатися з цим частіше.
Оскільки вчені ще не знають точних наукових основ "вушних хробаків", важко визначити пряме "лікування". Однак, враховуючи, що повторення є ключем до його успіху, вважається, що це також може бути ключем до його усунення.
"Аудіодоріжка Earworm Eraser працює, об’єднуючи наукові принципи музики та мозку, щоб порушити нейронні шаблони, завдяки яким запам’ятовується мелодія застрягла в голові. Трек містить серію звукових патернів і ритмічних структур, які ретельно розроблені, щоб розірвати цикл пісні в свідомості слухача", - пояснили її автори.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.