Готуйтеся до дефіциту: запас риби на цей рік з'їла Європа - що саме зникне з магазинів

У 2024 році, за даними благодійної організації, ЄС вже з’їв більше риби, ніж міг зловити.

ЄС, риба, дефіцит, морекпродукти, торгівля, їжа, продукти, харчування
Хек, креветки, сардини та кефаль сьогодні є видами, яким загрожує зникнення.

Чи то через моду на кето-дієту з вмістом морепродуктів, чи то через популярність у Європі кухні ф'южн, чи то просто через любов до риби, але країни ЄС вже з'їли річний запас риби на 2024 рік. Остання буде в дефіциті, йдеться в публікації IFLScience.

Інтенсивне промислове рибальство виснажує ресурси Середземного моря. Ми вже з'їли більше, ніж можемо зловити. Аналіз екологічної благодійної організації WWF показує, що станом на зараз кількість риби, спожитої цього року в Європейському Союзі, вже досягла річної кількості, яку можна отримати з Середземного моря. Щоб задовольнити попит, Італія та інші країни Південної Європи змушені покладатися на імпорт.

Надмірний вилов - це погане управління рибними ресурсами. Це може бути викликано виловом занадто великої кількості особин, а також виловом більшої кількості молодих особин. Втрата молоді не дозволяє популяції рости.

Мідії та анчоуси - замість хеку та кефалі

Щороку ЄС встановлює загальний допустимий вилов для більшості промислових рибних запасів. Вони дивляться на те, скільки тонн кожного виду можна виловити стабільно. Інше питання, скільки риби хочуть їсти європейці. Й тут виходить, що попит не відповідає пропозиції. У середньому громадяни ЄС з’їдають 24 кілограми риби на рік кожен, але ця кількість вища в середземноморських країнах. Тут люди з’їдають 33 кілограми на рік кожен. І це дуже високий попит, який більше не може задовольнити Середземне море.

Споживачів заохочують обирати сезонну, дорослу рибу, окрім зменшення загального споживання. Споживання непопулярних видів також є більш екологічним вибором. Хек, креветки, сардини та кефаль сьогодні є видами, яким загрожує зникнення. Настав час знову охолодити мідії та анчоуси.

Проблема виникла не вчора ...

Та не лише ЄС обмежує кількість риби, виловленої в Середземному морі. Розмір улову зменшується, оскільки багато популяцій скорочуються через десятиліття надмірного вилову риби та підвищення температури. Потепління води принесло хвороби, які вражають риб, а місцеві види переселяються, щоб знайти більш відповідний клімат.

Наприкінці 1990-х і на початку 2000-х років надмірний вилов призвів до кризи в популяції синього тунця в Середземному морі. Ретельне управління квотами на вилов риби та захист молоді дозволило цьому виду повернутися. Випадок з блакитним тунцем показує, що вихід є. Проте сьогодні 58% рибальських запасів Середземного моря все ще переловлюються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube