Фішка в TikTok із зефіром налякала медиків: не треба перевіряти це на собі

Читать на русском

Чи справді ці солодощі допоможуть перед сном побороти кашель

Читать на русском
зефір, rfitkm
Поліпшити настрій під час хвороби зефір точно може.

Чи справді ці солодощі допоможуть перед сном побороти кашель

Після моди на таблетки від діабету, що  допомагають худнути, та снодійного коктейлю "Спляча дівчина" в TikTok швидко набирає обертів новий рятівний рецепт. На цей раз це звичайний зефір, який нібито може полегшити симптоми кашлю. З'їв зефіринку на ніч - і спиш спокійно, не турбуючись виснажливими нападами.

У відео, опублікованому на TikTok, користувачка на ім'я Ліндсі пояснила, що вже шість тижнів страждає від кашлю, повідомляє The Jerusalem Post. За її словами, лікар сказав їй: "З'їж велику зефіринку перед сном. Це звучить шалено, і за цим немає жодної наукової основи. Але я так і роблю. Желатин обволікає горло навіть краще, ніж мед".

Чи можливо, щоб такий поширений і неприємний симптом як кашель, міг виліковуватися так просто, а головне, приємно?

Желатинове середовище для розмноження бактерій

На жаль, доказова медицина налаштована скептично. Британський таблоїд The ​​Daily Mirror звернувся до доктора Деборі Лі, яка вважає, що зефір може навіть погіршити симптоми кашлю. Чому так відбувається?

По-перше, зефір містить желатин – білок, отриманий з колагену шляхом кип'ятіння кісток, шкіри, сухожиль і зв'язок тварин у воді. Зазвичай, це кістки корів та свиней.

"Желатин використовується в мікробіологічних лабораторіях, тому що він є частиною агарової пластини, для вирощування бактерій, оскільки це відмінне живильне середовище. Якщо ви з'їсте зефір при сильному кашлі, він може створити ідеальне середовище для зростання і розмноження бактерій - і тільки посилити ситуацію!", - пояснює доктор Лі.

Щодо колагену, про користь якого теж багато говорять, він може мати деякий протизапальний ефект, але і це поки не доведено.

Цукор, карієс та здуття

По-друге, експерт попереджає про ризик передачі серйозних інфекцій, джерелами яких можуть бути тварини. До чого тут зефір? Справа в тому, що желатин одержують шляхом кип'ятіння кісток тварин, а це може спровокувати зараження, наприклад, енцефалітом, відомим як коров'ячий сказ.

По-третє, побічні ефекти желатину можуть проявлятися менш серйозними, але все ж таки неприємними симптомами - здуттям живота, відрижкою, печією.

І, нарешті, навіть якщо не брати до уваги желатин, 27 грамів зефіру – це багато цукру, 90 калорій та високий глікемічний індекс. Що гарантує на ніч стрибок рівня цукру вже в крові, а з часом - і зайві кілограми, і карієс. От і виходить, що краще кашляти?

Є засоби безпечніші

Полегшити кашель можна іншими, не менш приємними способами. Експерт радить мед, ефективність якого проти кашлю доведена безліччю досліджень. Крім того, він має антимікробні, протизапальні та антиоксидантні властивості.

Ще один медовий спосіб: сік половини лимона, який додасть до лікувального розчину вітамін С, дві чайні ложки меду та окріп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.