Фанати Тейлор Свіфт спровокували землетрус: найбільше сейсмологи скаржаться на одну пісню

Натовп випромінював приблизно 80 кіловат енергії, що еквівалентно десь 10-16 автомобільним акумуляторам

Тейлор Свіфт, фанати, землетрус, Велика Британія
Датчики землетрусів спрацювали за 6 кілометрів від місця проведення концерту.

Тейлор Свіфт та її фани swifties -  так звані "свіфтіс" - запустили датчики землетрусів у Шотландії. Британське геологічне товариство навіть змогло визначити, під які пісні фанати танцювали найактивніше. Датчики землетрусів спрацювали за 6 кілометрів від місця проведення концерту. Це було обладнання Британської геологічної служби, пише IFLScience.

Свіфт зараз перебуває в турі Великою Британією, і з 7 по 9 червня виступала на стадіоні Мюррейфілд в Единбурзі. Вчені відстежували сейсмічну активність, яку генерували відвідувачі заходу. Глядачі концерту так шалено танцювали, що сейсмологи змогли виявити відмінності в активності в залежності від пісні.

"Моніторингові станції по всьому Единбургу зафіксували сейсмічну активність, викликану концертом. Кожен з трьох вечорів мав схожу сейсмографічну картину, причому пісні Ready For It?, Cruel Summer і Champagne problems спричиняли найзначнішу сейсмічну активність щоночі", - пояснили вчені у своїй заяві.

Пісня, що викликає землетрус

Проаналізувавши дані, сейсмологи виявили, що найзахопленіші танці відбувалися в п'ятницю, хоча кожен концерт створював помітну сейсмічну активність.

"Активність в основному генерувалася фанатами, які танцювали в такт музиці, і досягла свого піку в 160 ударів на хвилину під час виконання пісні Ready For It?, коли натовп випромінював приблизно 80 кіловат енергії, що еквівалентно десь 10-16 автомобільним акумуляторам", - пояснили вчені.

Активність не була величезною, викликавши 23,4 нанометра руху й досягши піку. Вчені кажуть, що навряд чи хтось за межами безпосередньої близькості відчув би це. Та так чи інакше, той факт, що сейсмологи взагалі фіксують таку активність - це вже дуже цікаво. Науковці назвали шотландців - палкими прихильниками співачки. 

"Дуже круто, що ми можемо використовувати сейсмічні детектори, щоб з'ясувати, під які пісні Тейлор Свіфт фанати танцювали найпалкіше. Дивовижно, що ми змогли дистанційно виміряти реакцію тисяч відвідувачів концерту за допомогою наших даних", - сказали вони.

Це не перший раз, коли Тейлор Свіфт та її фанати спричиняють подібні землетруси: попередній концерт у Сіетлі спричинив землетрус, еквівалентний 2,3 балам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube