Це альбом є найдорожчим з коли-небудь проданих
Альбом Once Upon a Time in Shaolin, який таємно записувався кланом Wu-Tang Clan протягом шести років, нині помістили у вишукану срібну скриньку. Від самого початку збірник треків був задуманий як витвір витонченого мистецтва. Всього в світі існує лише одна копія - на компакт-диску в цій скринці. Альбом, настільки рідкісний і цінний, що його коли-небудь слухали лише кілька вух, виставлять в австралійській галереї, щоб дати публіці змогу відчути смак ультра-ексклюзивних треків, пише BBC.
Запис цього хіп-хоп гурту є найдорожчим з коли-небудь проданих, і тепер його передали на зберігання до Музею старого та нового мистецтва Тасманії - Mona. Альбом є частиною виставки Namedropping, яка досліджує популярність та "людські пошуки". Протягом 10 днів на початку літа цього року тут відбуватимуться невеликі вечірки, на яких можна буде почути 30-хвилинний семпл альбому, відібраний куратором.
"Час від часу об'єкти на цій планеті мають містичні властивості, що виходять за межі їх матеріальних обставин. "Одного разу в Шаоліні" - це більше, ніж просто альбом. Я знав, що повинен включити його в цю виставку", - пояснив директор виставки.
Записаний у Нью-Йорку та спродюсований у Марракеші між 2006 та 2013 роками, альбом включає треки дев'ятьох учасників гурту, ще живих музикантів, а також поп-артистку Шер та актрису "Гри престолів" Керіс Ван Хаутен.
Група відчувала, що цінність музики була здешевлена завдяки онлайн-трансляціям і піратству й хотіла застосувати "400-річний підхід до музики в стилі епохи Відродження, пропонуючи її як замовний товар".
Це включило в себе вирізьблену вручну нікелеву скриньку та рукопис у шкіряній палітурці з текстами пісень і сертифікатом автентичності, а також юридичну умову, що власник не зможе тиражувати 31 трек протягом наступних 88 років з моменту першого продажу альбому.
Продюсер RZA тоді навіть порівняв його з картиною Пікассо або давньоєгипетським артефактом.
"Це унікальний оригінал, а не майстер-копія альбому", - сказав він, коли той надійшов у продаж у 2015 році. В результаті, лише кілька людей на планеті чули уривки з його 31 треку.
Група потенційних покупців і ЗМІ почули 13-хвилинний фрагмент у 2015 році, а опальний керівник фармацевтичної компанії Мартін Шкрелі, який купив альбом за 2 мільйони доларів, виклав уривки з нього на YouTube, щоб відсвяткувати перемогу Дональда Трампа на виборах 2016 року. Та вже у 2018 році власник був змушений передати альбом американським прокурорам. Це сталося після того, як його визнали винним в обмані інвесторів.
Альбом продали цифровому мистецькому колективу Pleasr. Саме він нині ініціює поширення знань про унікальний диск та музику, записану на ньому. У заяві Pleasr йдеться, що вечірки з прослуховуванням у Mona (Музеї невидимого мистецтва), що триватимуть з 15 по 24 червня, допоможуть реалізувати "сміливе бачення групи зробити альбом в одному екземплярі витвором образотворчого мистецтва".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.