Домашні способи відбілювання зубів: сам собі стоматолог

Всі прагнуть мати так звану голлівудську посмішку, та не всі готові старатися заради цього

Зуби, посмішка, стоматолог, корисні поради, лайфхак, здоров'я
Варто також сказати, що не всі способи відбілювання зубів - дієві

Всі хочуть мати білосніжну посмішку, як у голлівудських зірок. Проте часто просто чистити зуби двічі на день - для цього недостатньо. Все залежить від того, скільки вам років, як часто ви п'єте каву та чай, чи курите, які вживаєте ліки, та яким, зрештою, є природній відтінок вашої емалі. В когось вона біліша, а в когось від природи дещо тьмяніша. Звісно, зуби можна відбілити, а способів існує кілька, щоправда, деякі з них - вельми сумнівні. Ми розповімо, який з них найкраще обрати. Слід одразу зазначити, що не ідеально білі зуби є нормальним явищем. Але якщо ви налаштовані відбілити їх, поїхали!

Домашні способи

Активоване вугілля - зворотна дія 

Очищення зубів активованим вугіллям – це, мабуть, один з найбільш популярних підручних способів відбілювання. Проте у 2017 році дослідники виявили, що недостатньо наукових доказів щодо того, що вугільні порошки та пасти можуть відбілювати зуби. Крім того, активоване вугілля не рекомендують ковтати зокрема за умови, якщо ви приймаєте інші ліки, оскільки воно зменшує всмоктування і, як наслідок, терапевтичну дію медичних препаратів, попереджають автори публікації IFLScience.

Також існує ймовірність того, що це пошкодить ваші зуби. За даними Американської стоматологічної асоціації, такий порошок на основі вугілля є надто абразивним і може стирати емаль, захисне покриття зубів. Якщо користуватись ним протягом достатньо тривалого часу, то можна досягти протилежного від запланованого ефекту – стерта емаль оголює жовтий шар під назвою дентин.

Харчова сода - короткостроковий результат

Харчова сода є ще одним фаворитом прихильників домашнього відбілювання зубів і, чесно кажучи, здатна зробити деяке короткочасне відбілювання. Вона дійсно має м’які абразивні та відбілюючі властивості, але абразивність соди так само небезпечна для емалі в довгостроковій перспективі. Ви можете побачити короткочасне відбілювання за допомогою абразиву, оскільки воно видалить поверхневі плями, і зуби можуть швидко стати білішими, але довгострокова шкода цього не варта.

Сода + лимон - небезпека для емалі 

Як і абразивність харчової соди, кислотність лимонного соку також може стирати емаль.

Аптечна продукція

У світі існує безліч маркетингових рішень, що задовольняють цей запит, серед найпопулярніших - гелі та пасти. В США навіть продають фіолетову зубну паста, яка, по суті, зафарбовує жовтизну (той самий спосіб, що й під час тонування фіолетовими гелями жовтого волосся). Проте такий ефект - виключно тимчасовий. 

В Україні аптеки та мережеві супермаркети краси пропонують відбілюючі зубні порошки та пасти, що буцімто мають "професійний ефект". Звісно, вчасний похід до стоматолога не замінить жодна паста. Проте деякі з них дійсно здатні відбілювати зуби, причому доволі м'яко, не викликаючи чутливості емалі. Якщо ви до цього схильні, надайте перевагу саме відбілюючим пастам для чутливих зубів, це важливо. Адже тоді процес щоденного відбілювання під час чищення зубів не викликатиме подальшого дискомфорту.

Пасти широкого спектру дії, орієнтовані на зміцнення емалі чи ясен, з додатковою позначкою про відбілення зазвичай мають слабший відбілюючий ефект. До цієї ж категорії належать так звані освіжаючі засоби для порожнини рота та пасти для всієї родини. Якщо у вас є задача зробити емаль світлішою - купуйте саме відбілюючу пасту, порадившись зі своїм стоматологом, та чистіть зуби двічі на день - зранку й увечері. Відбілюючий ефект буде помітний не миттєво, але вже за кілька тижнів.

У стоматолога: дентикюр 

Часто найдорожчим з варіантів відбілювання зубів є відбілювання у стоматолога. Водночас воно ж - і найбільш дієве. Така процедура коштує від тисячі гривень (вона безболісна й триває не більше, ніж пів години) і мусить проводитись раз на рік. Проте, залежно від того, що ви їсте, п'єте й чи курите, це можна робити хоча б раз на кілька років. Це може включати мікроабразію емалі – з метою досягти того ж, що й харчова сода, але швидше. Під час процедури на емаль наносяться гелі або розчини, що містять відбілюючий агент перекис водню. Така процедура видаляє навіть зубний камінь, чого неможливо досягти в домашніх умовах. 

Процедура ефективна - відбілюючий ефект може тривати до двох років. Деякі стоматологи пропонують пацієнтам проводити нанесення цих розчинів вдома, проте експерти стверджують, що робити цього не варто. Без професійного обладнання та нагляду лікаря вірогідність того, висококонцентрований розчин потрапить на ясна та викличе їхнє запалення в рази вища. 

Отже, висновок простий - незалежно від того, чи працює щось насправді, якщо ви плануєте відбілити зуби, найкраще відвідати кабінет стоматолога. Відбілювання може не спрацювати на всіх зубах, і тільки стоматолог знає, чи варто робити цю процедуру саме вам. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube