Якщо під рукою немає аптечних препаратів, засоби порятунку від сверблячки можна зробити самому
Якщо ви відповідали всім смаковим уподобанням комара і не захистилися, укус, на жаль, неминучий. А вже реакції на напад можуть варіюватися від легкого почервоніння, невеликого набряку і свербіння до серйозніших алергічних проявів на кшталт кропивниці або навіть набряку Квінке. Окрема проблема - розчісування місця укусу, утриматися від якого майже неможливо, хоча й необхідно. Адже це може пошкодити шкіру і призвести до вторинної бактеріальної інфекції, і тоді доведеться по-справжньому лікуватися.
Чухаємось ми, тому що свербить, а свербить, тому що імунна система негайно відповідає на вторгнення сторонніх речовин із комариної слини. Отже, за великим рахунком, це захисна реакція, щоправда, нам від цього не легше, і іноді здається, що розчісування укусу здатне звести з розуму.
Аптечні кошти у такому випадку - це протиалергічні та протизапальні гелі та мазі, засоби з гідрокортизоном, протиопіковий пантенол, що заспокоює шкіру. Але що робити, якщо немає нічого готового під рукою? Зробити засіб від чухання самому - ось кілька рецептів, зібраних Інформатором.
Це може бути просто холодна вода, якою потрібно змочити шматочок чистої тканини, кубик льоду чи будь-який продукт із морозилки, прикладений до місця укусу. Потримати треба 10-15 хвилин, холод допоможе зменшити запалення та зняти свербіж.
Зробіть пасту з харчової соди та води - 1 столова ложка соди на невелику кількість рідини і нанесіть на укус. Залишіть на 10 хвилин, потім змийте водою.
Можна зробити не такий концентрований розчин із 100 мл холодної води та 1 столової ложки соди. Змочіть ватний диск у рідині та залиште на місці укусу на 15 хвилин.
Одну столову ложку сухої аптечної ромашки залийте 100 мл окропу, дайте настоятися 15 хвилин і процідіть. Цим розчином протирайте місце укусу.
Добре, коли вона з м'ятою, ментолом чи евкаліптом – це створить ефект охолодження на шкірі. До того ж деякі зубні пасти містять антибактеріальні інгредієнти, які можуть допомогти запобігти інфекції в місці укусу. Плюс вона підсушує шкіру, що зменшує свербіж.
Промийте місце укусу водою з милом і висушіть, нанесіть пасту тонким шаром на місце укусу і залиште на шкірі на 10-15 хвилин або до висихання. Потім змийте пасту теплою водою та висушіть шкіру.
Вони можуть допомогти завдяки своїм заспокійливим, протизапальним та антисептичним властивостям. Підійдуть олія чайного дерева, перцевої м'яти, базиліка, евкаліпта, лимонної трави, лавандова, ромашкова.
Одна умова: перед нанесенням на шкіру будь-яке з аромамасел необхідно розбавляти з оливковим, кокосовим чи соняшниковим. Пропорція - 2 краплі ефірної олії на 1 чайну ложку базової. Нанести на місце укусу, можна кілька разів повторити.
Звісно, він застосовується лише в тому випадку, якщо місце укусу ще не розчесано, інакше палитиме, пектиме і викличе додаткове роздратування.
Але антибактеріальні та протизапальні властивості яблучного оцту ніхто не скасовував, крім того, він знімає запалення та набряк, охолоджує шкіру.
Застосувати його можна двома способами:
Вона знімає свербіж від комариного укусу за рахунок своїх протизапальних, заспокійливих та антиоксидантних властивостей. Створює захисний бар'єр на шкірі, зменшує запалення та свербіж, і є безпечною для всіх типів шкіри.
Зробіть пасту, змішавши вівсяні пластівці з невеликою кількістю води до отримання густої каші.
Нанесіть її на місце укусу та залиште на 10-15 хвилин, потім змийте теплою водою.
Аміак здатний нейтралізувати кислоти, що містяться в слині комара, а це відразу зменшує подразнення та свербіж. А, випаровуючись, він викликає прохолодне відчуття на шкірі, і це теж допомагає їй перестати свербіти.
Але, як і оцет, нашатир не може застосовуватися для вже розчесаних ділянок із пошкодженою шкірою.
Змочіть ватний тампон спиртом, обережно нанесіть його на місце укусу, тільки не треба сильно терти. Залишіть на шкірі до повного висихання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.