Для ледачих: 12 продуктів, здатних за хвилину поліпшити будь-яку страву

Читать на русском

Пропонуємо вам посібник, як отримати від знайомих продуктів максимум користі

Читать на русском
Їжа, продукти, харчування, корисні поради, здоров'я, лайфхак
Наведений перелік продуктів підійде і веганам, а ще вони - смачні та корисні.

Пропонуємо вам посібник, як отримати від знайомих продуктів максимум користі

Інгредієнти, про які далі піде мова, знайомі усім. Вони відомі тим, що додають родзинку до страв, вдало підсилюючи й відтіняючи смаки. За останні десятиріччя те, як ми готуємо та їмо вдома, майже повністю змінилося. Ми проводимо набагато менше часу на кухні, і в той же час очікуємо набагато більшого від їжі. З розвитком харчових звичок ми прагнемо більшої користі й від рецептів. Пропонуємо вам посібник, як отримати від знайомих продуктів максимум користі, за матеріалом The Guardian.

Ось 12 інгредієнтів, на які варто звернути увагу, якщо гарний смак - це для вас:

  • лимони,
  • оливкова олія,
  • оцет,
  • гірчиця,
  • консервовані помідори,
  • каперси,
  • перець чилі,
  • часник ,
  • цибуля,
  • тахіні,
  • місо,
  • арахісове масло.

Лимони

Лимони - це третя приправа. Коли страві чогось бракує, лимон врятує ситуацію. Від пирогів на швидку руку з цілими скибочками лимона до пасти аль лімоне в одному горщику, лимони назавжди залишаться тим, до чого на кухні звертаються в першу чергу. Додайте тонко нарізані лимони зі шкіркою в салати для пікантності, або ж додайте їх наприкінці в тушковане м'ясо чи запечену картоплю. Свіжі чи консервовані лимони ви оберете, та вони так чи інакше перетворять вашу страву з нудної на першокласну. 

Оливкова олія

Хороша оливкова олія покращує майже все. Вона додає величезну кількість текстури та смаку, а не лише аромату. Оливковою олією можна поливати практично все, включаючи хороше ванільне морозиво, або використовувати її у випічці для отримання м'якого пружного м'якуша, який ніколи не пересихає. Або налийте її в сковорідку глибиною близько 1 см, додайте дрібно нарізану зелену цибулю і готуйте, поки вона не стане хрусткою й не підрум'яниться, а потім додайте дрібку цукру і трохи спецій - куркуми і перцю чилі. Вилита гарячою на холодний йогурт, ця заправка покращить будь-що.

Корнішони, лимони і гірчиця - те, що часто можна зустріти на столах у українців.
Корнішони, лимони і гірчиця - продукти, які можна часто зустріти на столах у українців.

Оцет

Кислота - найважливіший аспект кулінарії. Оцет - це родзинка, верхня нота, яка об'єднує тарілку з їжею. Оцет - це завжди доступний, дешевий і простий спосіб додати кислинки. Приготуйте рагу з білої квасолі та маринованих огірків: до обсмаженої цибулі додайте банку білої квасолі та подрібнену головку капусти, потім добрячу порцію маринованого розсолу і трохи нарізаних маринованих огірочків. Коли підлива стає густою і кремоподібною, додайте ще мариновані огірки, кріп і вершки.

Гірчиця

Крихітна чайна ложка гірчиці додає страві неймовірну кількість смаку. У поєднанні з кетчупом - це радість, а якщо додати маринований огірок, то це майже ідеальний варіант. Як би ви не використовували гірчицю, це дуже простий спосіб швидко додати смаку їжі - чи то приправити сендвіч з яєчним майонезом, чи використати її в баклажановому каррі. Картопля з гірчицею також є улюбленою стравою: відварена, вкрита заправкою з діжона й цільного зерна, змішаного з олією та оцтом, плюс редиска та селера для хрускоту, а також будь-яка м'яка зелень, що є у вас під рукою.

Консервовані помідори

Ніщо не може зрівнятися з легкістю консервованих помідорів. Після приготування вони мають ідеальний баланс кислоти та солодкості. З них можна приготувати швидкий соус з оливковою олією та розчавленим зубчиком часнику для заправки звареної сочевиці з зеленню та вершками, або ж перемішати з каперсами чи макаронами. А ще їх можна кидати у швидкосуп.

Каперси

Каперси - це квіткові бутони куща каперсника, який раніше зростав лише у Середземномор'ї та деяких частинах Азії. Сьогодні його вирощують у всьому світі. Вони мають солону, кислу та гіркувату нотки смаку. А ще вони не вимагають багато зусиль і можуть зберігатися в холодильнику місяцями. У вегетаріанській кухні вони створюють пікантну основу, яка замінює анчоуси. Розсіл каперсів - це подарунок, яким можна збризнути фокаччу перед випіканням або використовувати для пасти чи гратенів. Навіть шоколадне морозиво з каперсами смакує краще: подумайте про те, що сіль робить з карамеллю, і ви зрозумієте, що каперси роблять з шоколадом!

Присмачити ъжу - означаэ буквально присмачити життя.
Присмачити їжу - буквально означає присмачити життя.

Чилі

Існують сотні видів чилі, наприклад, анчо, чипотле, пасилья, сушені пластівці чилі, копчена паприка та харіса. Лише ложка харісси, розмішана в йогурті або в рагу з нуту, капусти та лимону, перетворює страву на справжнє диво. Кілька столових ложок димчастого чипотле, розмішаних у томатному соусі, створюють абсолютно неавтентичну, але таку улюблену багатьма парміджану.

Часник

Здатність часнику перетворювати їжу на смачну майже несправедлива до інших інгредієнтів на кухні. Втім, використовувати його слід помірно, як акцент, щоб не перевантажувати смак страви. Приготуйте томатний соус, розчавивши зубчик часнику бічною стороною ножа, дайте йому зашипіти й ароматизувати олію, в якій він готується, а потім вийміть його. Цей соус можна використати для присмачення будь-чого - від сиру до цвітної капусти, або просто мазати на тост.

Цибуля

Цибуля - це гарантія смаку, на яку ми можемо покластися. Її можна використовувати в сотню способів - від тушкованої та маслянистої до маринованої та гострої. Шалот, приготований на повільному вогні з маслом, каперсами і томатним пюре, утворює соус для макаронів. Натерта на тертці і використана як маринад, цибуля пом'якшує і ароматизує ніжний панір для каррі. Обсмажена на вершковому маслі, бульйоні та бадьяні, вона стає повноцінним овочем, у всій своїй цибулевій красі!

Тахіні

Це звичайна кунжутна паста. Масляниста й солодкава, з легкою гірчинкою, вона, як ніщо інше, балансує на межі між солодким і солоним. Збийте тахіні з лимоном, водою та часником. Додайте його в локшину з олією чилі або запечіть з млинцями чи пирогом, щоб додати маслянистої гіркоти. Приготувати локшину можна ось так: тахіні та хрустку олію чилі змішати в соус швидкого приготування, залити теплою яєчною локшиною, а зверху посипати зеленою цибулею та огірком. 

Додайте незвичних смаків до вашого харчового раціону.
Додайте незвичних смаків до вашого харчового раціону.

Місо

Місо - це продукт традиційної японської кухні, найчастіше у вигляді густої пасти. Місо виробляється шляхом бродіння соєвих бобів, рису, пшениці або суміші з них за допомогою спеціального виду цвілевих грибів Aspergillus oryzae. Місо наповнює каструлю ароматом без особливих зусиль. Він дуже корисний у вегетаріанській кулінарії, оскільки надає страві смаку, який може бути важко отримати лише з овочами. Насолоджуйтесь ним зі швидким бульйоном із зеленню та тофу, намазуйте на тост із сиром, додавайте в тісто для пирогів.

Арахісова паста

Його використовують в кулінарії, а ще його можна просто мазати на хліб або прриготувати ось такий соус: збити з соєю, імбиром, перцем чилі та рисовим оцтом - до рису. Арахісове масло додає дуже гарної вершковості томатному супу, а також насиченості каррі чи тушкованому м'ясу, або ж солоності печиву та тістечкам. До нього також можна додавати кокосове молоко. Можна аткож приготувати томатний суп з цибулею, часником, імбиром і консервованими помідорами, а також банкою кокосового молока. Коли суп звариться, додайте три щедрі столові ложки арахісової пасти - задля більшої насиченості та глибини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.