Через що виникає ПДС - патологічна денна сонливість, та як з нею боротися.
Трапляється таке, що люди сплять вдень. Але не планово - лягли, щоб відпочити, а засинають на заняттях, в транспорті, в черзі, за кермом. Остання ситуація несе особливий ризик для життя. Саме тому популярний в Україні лікар Євген Комаровський пояснив українцям, через що виникає ПДС - патологічна денна сонливість, та як з нею боротися.
За словами лікаря, трапляється сонливість, не прив'язана до віку, а також патологічна денна сонливість у літніх людей. Якщо ви просто не виспались вночі, вам хотітиметься спати вдень, і це нормально.
При цьому щодня на хімічному рівні в людини, яка довго не спить, накопичується нуклеозид аденозин. Саме він змушує нас відчувати сонливітсь. Після сну організм нейтралізує його, тому ми відчуваємо, що виспались. Так, до прикладу, кофеїн нейтралізує аденозин і тому бажання спати під дією кави відчувається менше.
З віком, оскільки лімфатична система людини працює гірше, часу, відведеного на нічний сон, не вистачає для повної нейтралізації аденозину. Звідси - сонливість вдень. Також симптомами старіння та особливостями віку, за словами лікаря, є дуже фрагментований сон та труднощі із засинанням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.