Комаровський попередив жінок: такі бридкі плями на шкірі найчастіше з'являються у них

В яких випадках рожевий лишай здатен проходити самостійно. А за яких умов хвороба потребує контролю

Медицина, лишай, лікар Комаровський, корисні поради, здоров'я, вагітність
Тримається висип в середньому протягом 5 тижнів.

Рожевий лишай (лишай Жибера) найчастіше виникає в жінок у віці від 10 до 35 років. На цю хворобу страждають 1% жінок, що складає доволі велику кількість пацієнток, пояснив популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Серед причин хвороби - наявність в організім людини та реактивація деяких вірусів герпесу, приймання антибіотиків чи барбітуратів. 

Симптоми хвороби

Перш за все медик пояснив, що лишай як хвороба завжди має головний симптом - і це лущення. Рожевий лишай проявляється появою на тілі пацієнтки - на шиї, тулубі чи голові - головного вогнища хвороби, плями розміром від 2 до 10 см. Якийсь час вона буде єдиною.

Перед тим можуть бути симптоми, схожі на ГРВІ, наприклад, біль в суглобах чи горлі. Вони з'являються у 60% пацієнток. Через тиждень або два на додачу до першої плями з'являється сип по тілу, що нагадує собою основну пляму. 

Потерпіть і поменше чухайтесь!
Потерпіть і поменше чухайтесь!

Лікування

Підтвердити наявність хвороби зможе лікар-дерматолог. При цьому особливого лікування вона не потребує, оскільки її симптоми згодом проходять самі, а повторно хвороба трапляється лише у 2% пацієнток (з тих, хто вже хворів на неї).

Тримається висип в середньому протягом 5 тижнів. Аби зменшити свербіж на шкірі можна наносити на уражені ділянки гідрокортизонову мазь чи колоїдну вівсянку, також зменшує свербіж УФ-випромінювання. Пам'ятайте, що свербіж посилюють піт та сухе повітря. 

Висновок: рожевий лишай - доволі безневинна хвороба, яка не потребує особливого лікування і проходить сама, й потребує хіба що засобів від свербіжу. У рідких випадках вона може тривати до півроку, це, за словами лікаря, може бути пов'язано з поганою гігієною та неякісною косметикою. 

Винятки 

Вагітність до 15 тижнів - серйозний привід звернутись до лікаря та контролювати стан пацієнтки за умови, що виник рожевий лишай. В усіх інших випадках лікар радить "розслабитись, почекати та поменше розчухуватись". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube