Чи шкідливо під час їжі пити воду: у кіно таке завжди показують

Яку воду пити: з газом чи без - вплив на травлення, кістки та зуби

Вода, здоров'я, корисні поради, лайфхак, дослідження
Вода з газом та без нього має різну кислотність

Коли ви обираєте напій до обіду в кафе чи бістро вас часто запитують, якій саме воді ви надаєте перевагу - газованій чи без газу. Ті, хто люблять шипучку, обирають перший варіант. І по-своєму вони праві. Якщо ви належите до цієї когорти, продовжуйте пити газовану воду, і ось чому.

Бульбашки в газованій воді утворюються шляхом додавання вуглекислого газу до фільтрованої води, пише ScienceAlert. Він реагує з утворенням вугільної кислоти, що робить газовану воду більш кислою, де pH приблизно 3,5, ніж негазовану, ближчу до нейтральної, з pH приблизно 6,5-8,5. 

Цікаві факти. Содова, мінеральна, тонізуюча та ароматизована вода – схожі, але це не одне й те саме. Негазовану воду ще називають неароматизованою водою. А шипуче "гудіння", яке ви відчуваєте в роті від газованої води, зникає, чим більше ви її п’єте.

Зволоження

Вода - найкращий спосіб зволоження нашого тіла. Дослідження показують, що коли йдеться про зволоження, негазована та газована вода однаково ефективні. Газована або негазована вода завжди краще, ніж штучно підсолоджені напої чи соки.

Чи шкодить газ емалі та кісткам 

Немає доказів того, що газована вода шкодить вашим кісткам. Газована вода є більш кислою, ніж негазована вода, і кислотність може злегка пом’якшити емаль зубів. Але про це не варто переживати, кажуть лікарі. А от цитрусові газовані напої - зовсім інша справа, вони набагато кисліші й з часом здатні пошкодити вашу емаль. Якщо ви робите домашнє відбілювання, газована вода може змінити колір ваших зубів. 

Вода і травлення: запивати можна

Існує помилкова думка, що будь-яка вода під час їжі шкідлива для травлення. Хоча теоретично вода може розбавити шлункову кислоту, котра розщеплює їжу, практика її вживання не має жодного негативного ефекту. Ваша травна система просто адаптується до консистенції їжі.

Деякі люди вважають, що газовані напої викликають розлад шлунка. Це пов’язано з накопиченням газів, які можуть викликати здуття живота, спазми та дискомфорт. В людей із гіперактивним сечовим міхуром кислотність також може погіршити роботу сечовивідної системи.

Оптимальна температура питної води

На диво мало досліджень про вплив холодної води порівняно з даними про воду кімнатної температури. Є деякі докази, що більш холодна вода, скажімо, температури 2 С може гальмувати скорочення шлунка та сповільнювати травлення. А крижана вода взагалі здатна звужувати кровоносні судини та викликати судоми.

Однак інші дослідження показують, що вживання холодної води може тимчасово прискорити метаболізм, оскільки тілу потрібно витрачати енергію, щоб нагріти воду до своєї температури. Проте цей ефект мінімальний і навряд чи призведе до значної втрати ваги.

Перемагає... вода!

Суть полягає в тому, що вода є важливою, зволожує нас і має незліченні переваги для здоров’я. Тому саме вода, з газованими бульбашками чи без, завжди буде найздоровішим напоєм.

І якщо ви стурбовані будь-яким впливом на емаль зубів, одна хитрість полягає в тому, щоб після газованої води додати склянку негазованої. Це допомагає промити зуби та повернути кислотність у роті до нормального рівня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube