Стало відомо, чому у жінок голова болить частіше ніж у чоловіків

Проте в чоловіків голова болить інтенсившіне

Здоров'я, медицина, хвороби, лікарі, корисні поради
Простіше кажучи, жінки менші сплять.

Хворіти - неприємно. Та, як не дивно, існує ряд хвороб, на які частіше хворіють саме жінки. Так, зокрема, головні болі частіше зустрічаються саме у жінок, і ось чому. 

Дослідники запитали учасників нещодавнього опитування, чи турбували їх головний біль або мігрень протягом останніх трьох місяців. Оцінити ситуацію було запропоновано наступним чином - обрати одну з категорій оцінки: 

  • трохи,
  • часто,
  • інколи,
  • ніколи.

Виявилось, що жінки відчували головний біль майже в три рази частіше, ніж чоловіки. Вони самі пояснили це тим, що їх "багато турбували". Дослідження показують, що однією з очевидних причин гендерної невідповідності є гормони. Але це не пояснює всі головні болі, і деякі типи вражають чоловіків більше, ніж жінок, йдеться в публікації NYTimes.

Жінки і мігрень

Одним з основних видів головного болю є мігрень. Він характеризується помірною або сильною пульсацією, зазвичай з одного боку голови, і це одна з найпоширеніших причин інвалідності серед жінок віком від 15 до 49 років. Ці головні болі можуть тривати від чотирьох до 72 годин.

До статевого дозрівання хлопчики та дівчатка однаково схильні відчувати головний біль мігрені, пояснили фахівці з Лондонської школи медицини та стоматології. Але коли настає період статевого дозрівання, головний біль мігрені стає набагато більш поширеним серед жінок і дівчат.

Жінки в два-три рази частіше, ніж чоловіки, страждають від мігрені, дійшли висновку медики в Нью-Йорку. Цей тип головного болю зазвичай найбільше вражає жінок у віці 30 років.

Однією з можливих причин цієї невідповідності є те, що жінки, як правило, повідомляють про те, що вони відчувають більше стресу, чи то через "робочі, соціальні чи сімейні" зобов’язання. Жінки також схильні боротися зі сном частіше, ніж чоловіки, і втома може викликати ці головні болі. Простіше кажучи, жінки менші сплять. 

Роль естрогену

Деякі головні болі при мігрені викликані гормонами — зокрема, різкими змінами рівня естрогену, який в основному виробляється яєчниками. Наукові дослідження показали, що естроген відіграє важливу роль у розвитку головного болю мігрені, яка в період між статевим дозріванням і менопаузою набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

А отже, для більш ніж половини жінок з мігренню її початок і час пов’язані з гормональним перебігом їхнього менструального циклу. Багато жінок, наприклад, відчувають мігрень перед і під час менструації, відразу після того, як рівень естрогену в них падає. Дослідження виявило, що жінки, які страждають від головного болю мігрені, як правило, відчувають більш різкі падіння естрогену, ніж жінки, які цього не роблять.

Поки незрозуміло, чому саме коливання естрогену викликають головний біль мігрені. Естроген виконує важливі дії в мозку, тому гормональні зміни також повинні викликати серію подій, кульмінацією яких є мігрень. Жінки також можуть відчувати зміни частоти мігрені під час вагітності, коли рівень естрогену має тенденцію підвищуватися і знижуватися.

Головний біль мігрені також посилюється під час передменопаузи, знову ж таки через коливання естрогену. Але після настання менопаузи рівень гормонів стабілізується, і багато жінок помічають, що головний біль мігрені стає рідше.

Інші головні болі та їхні причини

Крім головного болю мігрені, який у жінок приблизно в 1,5 рази частіше, ніж у чоловіків, виникає головний біль напруги, легкий чи помірний, такий, що вражає обидві сторони голови. Ці головні болі незручні, але зазвичай не виснажливі, і може здаватися, що голову стискає туга пов’язка.

Незрозуміло, чому головний біль напруги частіше зустрічається у жінок, але стрес може зіграти певну роль. Деякі дослідження показують, що ці головні болі частіше виникають у жінок у дні, що супроводжують менструацію. Припускають, що знову може бути залучений естроген. Але інші дослідження не знаходять доказів того, що в цьому винні гормони.

З іншого боку, чоловіки частіше, ніж жінки, відчувають кластерний головний біль, який є рідкісним, але надзвичайно болісним. Він вражає лише одну сторону голови та зазвичай виникає щодня або майже щодня протягом кількох тижнів або місяців.

Незрозуміло, чому чоловіки частіше, ніж жінки, страждають від кластерних головних болів, але дослідження показують, що ці головні болі частіше зустрічаються у людей, які завзято курять або п’ють. Чоловіки ж, як правило, п’ють і курять більше, ніж жінки.

Якщо у вас часті головні болі, "заведіть щоденник і дивіться на закономірності", - радять лікарі. Окрім стресу, сну та гормонів, розгляньте інші потенційні тригери, такі як зневоднення, зміни погоди, ліки та алкоголь.

Документуйте, коли кожен головний біль почався і закінчився, його інтенсивність і силу, попередні симптоми, будь-які ліки, прийняті для його полегшення. Потім лікар може пристосувати лікування на основі записаної інформації. Хороша новина полягає в тому, що коли справа доходить до боротьби з головним болем, то зараз існує більше варіантів лікування, ніж будь-коли раніше!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube