Чи буде у вас усе гаразд із головою в старості: є відповідь

Вчені зрозуміли, що треба робити, аби в старості не мати деменції

Деменція, м'язи, здоров'я, вчені, дослідження
Підтримуйте вашу м'язову силу, аби не слабшати розумом

Зміцнення м’язів може принести більшу користь для мозку, ніж спроба худнути на препаратах типу Ozempic. Китайські вчені виявили, що м'язова сила забезпечує ясний розум і запобігає деменції із віком. Вони провели нове дослідження і довели це, повідомляє ScienceAlert. На думку науковців, розумовий стан людини можна покращити, покращуєчи стан її тіла. 

Команда проаналізувала дані за дев’ять років від 412 691 людини, які брали участь у Біобанку Великобританії. Із середнім віком 56 років на початку дослідження у 8224 з них розвинулася деменція, включаючи хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Учасники, які зберігали відносно високу силу м’язів - під час дослідження вимірювали їхній хват - мали на 26% менше шансів на розвиток нейродегенеративного стану, тобто деменції.

"Якість м’язів порівняно з їхньою кількістю може відігравати більш важливу роль у розвитку нейродегенеративних захворювань", - написали дослідники.

Їхній аналіз також показав, що ті, хто має більший показник жиру на руках порівняно з жиром на ногах, також на 18% частіше отримують діагноз нейродегенеративного захворювання. Розподіл жиру на нашому тілі є щонайменше ознакою проблем зі здоров’ям, які можуть посилити старіння мозку. Наприклад, у багатьох пацієнтів, у яких розвинулася деменція, в анамнезі були хвороби серця та інсульти, обидва з яких безпосередньо пов’язані із надлишком жиру. Підшкірний жир може бути ознакою того, що наше тіло має жирові відкладення в м’язах, посилюючи запалення. Це шкодить судинам та серцю. Зрештою, це може призводи й до нейродегенерації, вважають вчені.

Жир на животі став ще одним фактором, пов’язаним із підвищеним ризиком нейродегенерації. У чоловіків з високим рівнем жиру навколо тулуба частота захворювання становила 3,38 випадків на 1000 людино-років порівняно з 1,83 випадками серед чоловіків із низьким рівнем жиру на животі. У жінок з високим вмістом жиру в животі частота нейродегенеративних захворювань становила 2,55 на 1000 людино-років у порівнянні з жінками з низьким вмістом жиру в животі – 1,39.

"Цільове втручання задля зменшення жиру на тулубі та руках й сприяння здоровому розвитку м’язів може бути більш ефективним для захисту від цих захворювань, ніж загальний контроль ваги", - написали дослідники.

Хвороби Альцгеймера та Паркінсона вражають понад 60 мільйонів людей у ​​всьому світі, і очікується, що ця кількість зростатиме зі старінням населення. Гени білків, що транспортують жир, також причетні до хвороби Альцгеймера. Проте поки що механізми, що лежать в основі зв’язку складу тіла та нейродегенерації, не вивчені повністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube