Цей спосіб не вимагає ні втручання лікарів, ні спеціального обладнання, ні вправ
Мало на світі є людей, у яких “просто так” не боліла спина, зате багато тих, хто чого тільки не перепробував у спробах позбавитися від цієї неприємності. До того ж, біль у спині має особливість повторюватися знову і знову – за статистикою, близько 70% людей протягом року зазнають рецидиву. Але австралійські вчені в результаті своїх досліджень виявили настільки простий та доступний спосіб порятунку від нього, що навіть дивно, чому цього не з'ясували раніше. Виявилося, що це звичайна прогулянка чи ходьба, яка показала відмінні результати, повідомляє ScienceAlert.
Можливо, цього “відкриття” досі не трапилося б, якби у 2019 році, перелопавши всю наявну інформацію, вчені з Університету Маккуорі в Австралії не виявили дивного. Досліджень, які б перевірили, чи допомагає ходьба від болю у спині, ніколи не проводилося. І це дивно з огляду на те, що від цього страждає понад 600 мільйонів людей у всьому світі, і це основна причина інвалідності та зниження якості життя. Можливо, ніхто не припускав, що все може бути так просто, але факт залишається фактом: простий і безкоштовний спосіб попередити або хоча б відсунути на якийсь час біль у попереку є.
У дослідженні взяли участь 701 доросла людина віком до 50 років, які нещодавно одужали від епізоду болю в попереку, який заважав їм нормально функціонувати.
Учасникам групи, у якій ставився експеримент, запропонували ходити по пів години на день, п'ять днів на тиждень протягом пів року. Швидкість ходьби коригувалась індивідуально, з урахуванням фізичних можливостей, віку та того, що кожному подобається. Вже за три місяці більшість учасників ходили щодня по дві години і більше.
Загалом за ними спостерігали протягом трьох років і результат позначився і на спині, і на якості життя.
«У експериментальній групі було менше випадків болю, що обмежує активність, порівняно з контрольною групою, а також триваліший середній період до рецидиву, в середньому 208 днів проти 112 днів у контрольній групі. Ходьба - це недорога, широко доступна і проста вправа, якою може займатися практично кожен, незалежно від географічного розташування, віку чи соціально-економічного статусу”, - повідомив старший автор дослідження, професор фізіотерапії Університету Маккуорі Марк Хенкок.
Крім зменшення болю, у ходьбі виявилася практична користь: у людей зменшилася потреба звертатися по медичну допомогу і вони вдвічі рідше були на лікарняному через хвору спину.
Враховуючи наш малорухливий спосіб життя та невтішні прогнози про те, що болі в попереку до 2050 року мучитимуть майже 850 мільйонів людей, ходьба може стати справжнім порятунком, і що найважливіше – доступним усім.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.