Автори дослідження припускають, що ця планета може мати воду в рідкому стані і помірний клімат
Астрономи виявили нову Суперземлю, яка трохи більша за Землю і знаходиться на відстані 137 світлових років від нас. Нова планета знаходиться в зоні проживання своєї зірки, а значить потенційно на ній може бути життя. Якщо спостереження визначать, що вона є населеною - це буде великий науковий прорив.
Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, астрономи за допомогою космічного телескопа TESS виявили нову екзопланету. Вона вважається суперземлею, адже її розмір становить близько 1,55 радіусу Землі, пише ScienceAlert. У системі є ще один планетарний кандидат. Вона розміром із Землю, і якщо ця планета дійсно там існує, то це буде найменший світ, виявлений у зоні проживання зірки.
Планета TOI-715b обертається навколо звичайної зірки червоного карлика, які є найпоширенішим типом зірок у нашій галактиці. Червоний карлик TOI-715 приблизно в 4 рази легший за Сонце і приблизно в 4 рази менше за розміром. TOI-715b знаходиться близько до зірки, і його вузька орбіта займає всього 19 днів, щоб зробити один оберт навколо карликової зірки. Оскільки червоні карлики набагато тьмяніші за Сонце, то нова планета знаходиться в так званій консервативній зоні проживання своєї зірки.
Заселена зона - ділянка космосу, де на існуючих поряд планетах підтримується потрібна температура, щоб існувала вода в рідкому вигляді. Вода має найважливішу роль появи живих організмів. Але вчені сперечаються про те, де починається і закінчується зона проживання, тому існує ще один термін - консервативна зона проживання. Це область навколо зірки, де кам'яниста планета отримує від 0,42 до 0,842 більше сонячної інсоляції, ніж отримує Земля від Сонця.
Виявлення таких суперземель завжди інтригують вчених, які шукають потенційно заселені планети. Це підживлює почуття здивування з приводу інших планет та можливості того, що на деяких із них може бути інше життя. Тому вони більш інтригують, ніж, наприклад, такі планети, як Гарячий Юпітер, на яких точно не виживуть навіть найстійкіші бактерії, навіть якщо планета знаходиться в зоні проживання зірки.
Цікаво, що астрономи знайшли дуже мало планет, які за розмірами більші за Землю в діапазоні 1,5 - 2 рази. Тобто планети, які більші за Землю в 1,5 рази і в 2 рази, але планет, які більше, наприклад, у 1,6 рази практично немає. Але планета TOI-715b більша за Землю в 1,55 рази, а тому її дослідження особливо важливе.
Астрономи вважають, що такі планети спочатку були більше, але їх зірки втрачають частину своєї маси внаслідок фотовипаровування, зменшуючи їх. Її іноді називають долиною фотовипаровування. Навколо долини та фотовипаровування існує велика невизначеність, і астрономи сподіваються, що TOI-715b допоможе прояснити цю ситуацію. Автори дослідження припускають, що теоретично TOI-715b може мати рідку воду, помірний клімат і може навіть життя, але це допоможе з'ясувати космічний телескоп Вебб.
Біля TOI-715 також обертається ще один об'єкт, який залишається кандидатом у екзопланети, адже потрібне підтвердження, що цей світ існує. І якщо це підтвердиться, то це буде найменша планета з населеною зоною, яку будь-коли виявляв космічний телескоп TESS.
Система TOI-715 є метою подальших досліджень, які можуть визначити, чи є TOI-715b заселеною планетою. Адже це буде величезний науковий прорив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.