Урагани стали настільки сильними, що вчені більше не можуть їх класифікувати

Читать на русском

Вчені пропонують нову категорію 6 для класифікації мегаураганів

Читать на русском
Ураган та попередження
Офіційно немає такого поняття, як ураган 6 чи 7 категорії

Вчені пропонують нову категорію 6 для класифікації мегаураганів

Кліматична криза на Землі стає все сильнішою: минулий рік вже став найсильнішим за всю історію спостережень, а на планету обрушилися неймовірні хвилі тепла, лісових пожеж та посухи. Через цю кризу урагани стають настільки сильними, що дослідники наполягають на створенні нової категорії "мегаураганів". Також вчені заявили про те, що їм вже недостатньо червоного для позначення на Землі - буде потрібно новий колір.

За словами дослідників, їм недостатньо наявної класифікації, щоб визначити найсильніші урагани, які почали з'являтися все частіше через кліматичну кризу на Землі, пише The Guardian. Вчені з Національної лабораторії Лоуренса Берклі в США запропонували нову категорію 6 щоб позначити найсильніші шторми - мегаурагани.

"Потрапити в такий буревій було б погано. Дуже погано", - сказав один із авторів дослідження.

Як відомо, стандартна шкала ураганів Саффіра-Сімпсона, яка діє ще з 1970-х, має від 1 до 5 категорій. За цією шкалою будь-який ураган з максимальною стійкою швидкістю вітру 119 кілометрів на годину або більше відноситься до категорії 1, при цьому шкала збільшується в міру посилення вітру. Вважається, що до категорії 3 і вище відносяться великі урагани, які можуть завдати серйозної шкоди майну та життю, а до найсильнішої категорії 5 відносяться всі урагани зі швидкістю 252 кілометри на годину і більше.

Проте вчені хочуть запровадити шосту категорію для класифікації надто сильних циклонів, тому що за останнє десятиліття п'ять ураганів досягли такої сили, що вченим довелося умовно віднести їх до 6 категорії. Всі ці мегаурагани відрізнялися тривалими вітрами зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. До них входять тайфун Хайян, який забрав життя понад 6000 осіб на Філіппінах у 2013 році, і ураган "Патриція", максимальна швидкість якого досягла 346 кілометрів на годину, коли він сформувався недалеко від Мексики у 2015 році.

При цьому автори дослідження помітили тенденцію: через глобальне потепління, викликане потеплінням океанів та атмосфери, такі мегаурагани стають все більш частими гостями на планеті. Перегрітий океан забезпечує додаткову енергію для швидкого посилення ураганів, чому сприяє більш тепла та волога атмосфера.

Вчені дійшли висновку, що шкала Саффіра-Сімпсона є недосконалою мірою небезпеки, яку становить для людей ураган, в основному пов'язаний з сильними дощами та прибережними повенями, а зовсім не з сильними вітрами. Також немає жодних ознак того, що найближчим часом з'являться урагани, які офіційно віднесені до категорії 6.

Можливо ви пропустили...

Попри те, що оцінки та висновки робити ще зарано, Павло Авдокушин згодився відповісти на питання щодо провалу між станціями метро Деміївська і Голосіївська. Чи це сталося виключно через плавун? І чи загрожує повторення провалу в інших ділянках метро? Відповіді на ці та інші питання дивіться у фрагменті інтерв'ю з Павлом Авдокушиним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.