Знайдено продукт, який допоможе вижити в ядерній війні

Читать на русском

Його вже почали масово виробляти

Читать на русском
Наука, вчені, ядерна зброя, дослідження
Ферми ламінарії не просто виживуть, але й процвітатимуть

Його вже почали масово виробляти

Масового голоду після ядерної війни можна частково уникнути за допомогою одного специфічного продукту - морських водоростей, вважають вчені. Величезні ферми ламінарії можуть допомогти врятувати понад мільярд життів, поки температура на поверхні Землі повністю не відновиться.

Потенційно найбільш смертоносним наслідком навіть маломасштабної ядерної війни є її вплив на сільське господарство. За сценарієм ядерної зими радіоактивний пил і дим заблокують значну частину сонячного світла. Це призведе до падіння температури, знищення багатьох світових посівів і, ймовірно, спричинить глобальний голод, який може вбити мільярди людей.

Можливі наслідки ядерної війни 

Ядерна війна занурила б нашу планету в глибоку ядерну зиму. За найгіршим сценарієм, ядерний обмін між США та Росією, що разом володіють майже 90% світової ядерної зброї, може викинути в атмосферу Землі до 165 мільйонів тонн сажі. Це знизило б температуру поверхні на 9 градусів за Цельсієм і спричинило б падіння світового виробництва калорій на цілих 90%, йдеться в публікації LIVEScience з посиланням на Earth's Future.

В новому дослідженні вчені виявили, що протягом 9-14 місяців після ядерної війни можна було б зібрати величезні масиви ламінарії, вирощеної на канатах у Мексиканській затоці та на східному узбережжі, що допомогло б прогодувати до 1,2 мільярда людей. У повному обсязі ферми з вирощування морських водоростей могли б замінити 15% їжі, яку зараз споживають люди, а також забезпечити 50% поточного виробництва біопалива і 10% кормів для тварин. 

"Понад 2 мільярди людей опиняться під загрозою голоду після помірної ядерної війни між Індією та Пакистаном і 5 мільярдів людей - після ядерної війни між США та Росією. Таким чином, існує потреба в дослідженні альтернативних продуктів харчування", - пояснили дослідники.

В Хіросімі - це були ще квіточки 

Безпосереднім наслідком ядерної війни в зоні ураження є вибух, за яким слідує радіаційне отруєння прилеглих територій. Це відомо відтоді, як 6 серпня 1945 року США скинули атомну бомбу  на японське місто Хіросіму.

Одна-єдина бомба, потужність якої була в п'ять разів меншою, ніж у термоядерних бомб в існуючих арсеналах, вбила приблизно 140 тисяч людей протягом п'яти місяців і зруйнувала або серйозно пошкодила понад дві третини будівель міста.

Звичайна морська капуста зможе врятувати мільярди людських життів!
Звичайна морська капуста зможе врятувати мільярди людських життів!

До чого тут морська капуста

Модель вчених показала, що ферми ламінарії, або, інакше кажучи, так званої морської капусти, не просто виживуть, але й процвітатимуть. Вони розширюватимуться в міру зниження температури на поверхні. Холодніше повітря змусить поверхневі води занурюватися глибше, збільшуючи циркуляцію багатих на поживні речовини вод, що піднімаються з глибин.

Оскільки йод, що міститься в морських водоростях, може бути токсичним для людини у великих кількостях, використання ламінарії, вирощеної на фермах, буде в першу чергу непрямим, кажуть дослідники. Але якщо використовувати її для годівлі тварин і виробництва біопалива, це дозволить звільнити вцілілі орні землі для інших сільськогосподарських культур. Це могло б допомогти людям пережити ядерну зиму, поки через десятиліття клімат не почне відновлюватися.

Ламінарію недооцінювали 

Ламінарія може стати в нагоді не лише у випадку ядерної зими. Вона також може стати рятівним кругом після інших порушень у глобальних продовольчих системах, таких як масивні астероїдні удари або гігантські виверження вулканів. Наприклад, виверження індонезійського вулкану Тамбора в 1816 році призвело до неврожаю і нестачі продовольства в усій Північній півкулі, відомого як "Рік без літа".

"Протягом історії великі виверження спричиняли голод як на регіональному, так і на глобальному рівнях. У будь-якому випадку, нам потрібен план, як прогодувати себе в умовах раптового зменшення сонячного світла", - переконані вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.