Вчені назвали 6 причин, згідно яким варто вірити в інопланетян

Читать на русском

То що існує багато неправдивих тверджень про прибульців, не означає, що немає і правдивих

Читать на русском
Наука, вчені, дослід, інопланетяни, космос
Більшість з нас сприймають ідею існування іноплнетного розуму, як міф

То що існує багато неправдивих тверджень про прибульців, не означає, що немає і правдивих

Звісно, дуже легко віднести ідею про прибульців до світу фентезі. Проте, той факт, що існує багато неправдивих тверджень, не означає, що немає і правдивих. Вагомі причини продовжувати пошук позаземного розуму все ж існують, вважає наука. Наведемо шість із них.

Скелясті планети, подібні до Землі, не рідкість

Ми давно знаємо, що в нашій галактиці існує феноменальна кількість зірок, яку зараз оцінюють у 400 мільярдів, не кажучи вже про Всесвіт в цілому. Однак для життя потрібні планети, а не лише зірки.

Колись вважалося, що планети утворюються лише за дуже рідкісних обставин - коли інша зірка проходить повз систему, що розвивається, в потрібний момент. Це ставило під серйозний сумнів перспективи існування життя в інших місцях. Однак велика кількість даних з телескопів Kepler і TESS, підкріплених іншими методами виявлення планет, показує, що кам'янисті планети насправді дуже поширені.

У деяких системах їх налічується щонайменше сім, і, можливо, ще більше чекають на своє відкриття. Чим довше ми шукаємо, тим кращі перспективи ми знаходимо. Очевидно, що наша галактика об'єднує місця, де може існувати життя, і майже напевно те ж саме відбувається в інших галактиках. Навіть якщо лише одна з мільярдів галактик буде заселена кимось, здатним побудувати космічний корабель, це означатиме, що ми не одні, пише IFLScience.

Ранній початок життя на Землі

Ми досі не знаємо, як саме зародилося життя на Землі, навіть якщо ми знайшли кілька ланок у цьому ланцюжку. Отже, технічно можливо, що існування життя - це виняткова подія, яка трапилася одного разу й більше не призвела до появи інших видів. Проте, математично вірогідніше інше - якщо життя все ж виникло тут, на Землі, а тут воно з'явилося дуже рано від пчатку існування самої планети, то воно може існувати ще десь. 

Екстремальні умови планет 

Навіть на Землі життя пройшло настільки екстремальні умови, що стає зрозуміло - воно перемагає багато чого у Всесвіті. Зокрема на нашій планеті серед таких потужних перешкод - крижаний холод Антарктиди, сухість Атаками, гіперсолоності пустельні водойми тощо. Навіть в умовах, які вбивають 99,99 % життя на Землі, якісь види таки примудряються зробити її своєю домівкою в цих критичних для існування зонах.

Немає причин думати, що позаземне життя буде менш стійким. Життя може не мати вродженої тенденції до розвитку розумуу. Але чим більше існує різноманітності, тим вищий шанс, що деякі з видів з часом стануть розумнішими.

Не дивно, що ми не знайшли ознак життя

Ми шукаємо ознаки життя в інших світах дуже давно. Проте більшість наших зусиль з пошуку життя за межами Сонячної системи мали б сенс, якби інопланетяни були або дуже-дуже близько (у космічних масштабах), або дуже голосно афішували свою присутність, або надсилали повідомлення прямо до нас.

Немає жодних підстав очікувати, що хоч щось з цього - правда, навіть якщо вже існує безліч розвинених цивілізацій. Правда ж полягає в тому, що технології, здатні виявляти більш скромні сигнали або приймати їх на більшій відстані, з'явилися в нас лише минулого року.

Неправильні методи для пошуку?

Існує також питання, чи правильно ми застосовуємо наші методи. Цілком можливо, що всесвіт переповнений розумною балаканиною, а ми просто не налаштовані на потрібну частоту (метафорично, але, можливо, і буквально). Наші пошуки інопланетного спілкування нагадують притчу про п'яного, який шукає свої ключі під вуличним ліхтарем, бо там краще видно.

Ми здебільшого шукали дешеві та відносно прості способи космічної комунікації. Якщо високорозвинені види спілкуються між світами за допомогою лазерів або чогось, що ми поки що не можемо собі уявити, то ми й не можемо до них долучитися.

Люди мислять лінійно, а інопланетяни - інакші 

Космос надзвичайно великий, настільки, що ми не здатні собі цього навіть уявити. Припущення, що як тільки хтось винайде швидкісні космічні польоти, то одразу почне колонізувати галактику, ґрунтується на впевненості в психології інопланетян, що дуже нагадує людську. Насправді ж, можливо, міжзоряні подорожі настільки "дорогі", що їх здійснюють лише в екстремальних ситуаціях, і поки в інопланетян немає такої потреби.

Доповнення про "віру"

З огляду на наявні докази, є сенс вірити, що в галактиці, ймовірно, існують інопланетні види, принаймні такі ж розвинені, як і ми. Однак немає сенсу вірити, що вони регулярно відвідують Землю і викрадають мандрівників, або що вони побудували піраміди перед тим, як відправитися в космос і прихопити з собою свої технології.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.