Банзай: Японію від неминучої поразки на Місяці врятувало Сонце

Читать на русском

Вчені оживили місяцехід Slim, який їм довелось приспати по прильоту на Місяць.

Читать на русском
Космос, місяцехід, місія на Місяць, Японія, наука
Зупинка в роботі спускового апарату тривала цілий тиждень.

Вчені оживили місяцехід Slim, який їм довелось приспати по прильоту на Місяць.

Місячний посадковий модуль Slim повернувся до життя і відновив свою місію. Японський апарат відновив роботу на Місяці після тижневої зупинки через проблеми з електропостачанням. Японське агентство аерокосмічних досліджень заявило, що відновило зв'язок з апаратом увечері в неділю, 28 січня. Це свідчить про те, що збій в його роботі таки усунули, повідомляє BBC. Його сонячні батареї знову працюють після того, як зміни умов освітлення дозволила йому вловити сонячне світло, повідомили в агентстві.

Така технологія посадки може дозволити в майбутньому досліджувати горбисті полюси Місяця, які розглядаються як потенційні джерела палива, води і кисню, також зазначає агентство. Тепер спусковий апарат аналізуватиме склад гірських порід у пошуках підказок про походження Місяця. Як довго триватиме місія - поки невідомо. 

Що сталося раніше 

Під час посадки на місячну поверхню 20 січня апарат не зміг генерувати енергію, оскільки його сонячні батареї виявились спрямованими вбік від Сонця. Космічний апарат працював на акумуляторах протягом декількох годин, перш ніж в агентстві вирішила вимкнути його, щоб забезпечити можливість відновлення електроенергії при зміні кута падіння сонячного світла.

"Слім" приземлився на краю екваторіального кратера, відомого як Шиолі, в межах 55 метрів від своєї мети. Це описують, як "безпрецедентно точну посадку", проте приземлення сталося на ніс, через що батареї місяцехода виявились направлені дещо в інший бік від нашої зірки. 

Висадитися на Місяць дуже важко: хто це зробив 

Завдяки космічному апарату Smart Lander for Investigating Moon (Slim) Японія стала лише п'ятою країною, яка здійснила м'яку посадку на Місяць після США, колишнього Радянського Союзу, Китаю та Індії. Місія "Слім" розпочалася після того, як кілька попередніх спроб Японії зазнали невдачі.

Статистично виявилося, що висадитися на Місяць дуже важко. Лише близько половини всіх спроб були успішними. До Японії Індія була останньою країною, яка приєдналася до елітарного клубу країн, які цього досягли. У серпні 2023 року її місяцехід "Чандраян-3" приземлився біля південного полюса Місяця - області на його поверхні, якої раніше людство не досягало.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.