Жити будете, але погано: як зрада коханих впливає на здоров'я

Це цікава основа для подальших досліджень

Кохання, здоров'я, стосунки, зрада, хвороби, вчені, дослідження
Зрада не тільки розбиває нам серце, вона може змусити нас надовго захворіти

Зрада партнера може спровокувати хвороби, а не тільки залишити вас із розбитим серцем. Про це говорять нові відкриття вчених. Нові дослідження показують, що люди, які пройшли через це, можуть бути більш вразливими до різних захворювань. 

Дізнатися, що ваш чоловік або дружина зраджує, є одним із найболючіших переживань. Нові ж дослідження виявили, що такий біль може виходити далеко за межі емоційного. Виявилося, що люди, які пережили невірність, більше схильні до хронічних проблем зі здоров’ям, і ті можуть тривати навіть у нових позитивних стосунках, пише IFLScience.

Зрада у стосунках не рідкість, і є багато причин, що спонукають людей бути невірними. Будь-хто, хто коли-небудь проходив через це, знає, наскільки це травматично та як важко буває рухатися далі. Але такий досвід також може завдати фізичної шкоди. Сінгапурські соціологи нещодавно провели дослідження довгострокових наслідків невірності для здоров’я. Вони використали дані 2579 дорослих американців, переважна їхня більшість були гетеросексуалами.

Було порівняно дві хвилі даних, між відповідями приблизно дев’ять років. Респондентів запитували, чи зраджував їхній партнер коли-небудь, а також про довгострокові захворювання, такі як хронічна мігрень, розлади сну та проблеми з легенями. Результати показали, що люди, які стикалися з невірністю партнера, частіше повідомляли про хронічні проблеми зі здоров’ям, навіть якщо були враховані інші фактори.

"Хороша новина полягає в тому, що розміри ефекту між невірністю та хронічним здоров’ям були в малому діапазоні. Такі розміри ефекту все ще вказують на потенціал тривалої шкоди з практичними наслідками, але принаймні ефекти не є надзвичайно великими", – підсумували дослідники.

Цікаво, що навіть підтримка сім’ї та друзів або перехід до більш сприятливих стосунків не пом’якшили цей зв’язок. Вчені сподівалися виявити, що позитивні соціальні взаємодії лікують хронічні захворювання від болю, завданого обманом. Але це було не так, повідомили вони. 

Існує чимало інших доказів того, що задоволеність стосунками може вплинути на здоров’я, наприклад, висновки про те, що одружені люди мають меншу ймовірність розвитку деменції. Однак є й випадки, коли припинення стосунків парадоксальним чином може покращити самопочуття людей.

Немає двох однакових стосунків і двох однакових ситуацій невірності. Це також говорить про обмеження дослідження – учасників лише запитали, чи їх коли-небудь обманювали, і жодних подробиць про обставини не збирали. Тобто висновок полягає виключно в тому, чи людину обманювали раніше, і чи пов’язано це з погіршенням хронічного здоров’я.

Втім, це цікава основа для подальших досліджень. Адже, принаймні в деяких випадках, обман може призвести до проблем зі здоров’ям, що тривають ще довго після з’їденого відерця морозива та титрів у плаксивих фільмах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube