Всі ми чули цю приказку, мовляв, протилежності - притягуються, але чи так це насправді
Коли справа доходить до кохання, то приказка говорить, що протилежності притягуються. Насправді в реальному житті все навпаки: ряд досліджень, проведених за останні кілька десятиліть, показали, що люди, як правило, зустрічаються з людьми, які більше схожі на них самих. Люди зі спільними рисами також мають більшу ймовірність довгострокового потягу, необхідного для тривалих стосунків, йдеться в публікації LiveScience.
Дійсно, протилежності притягуються, але це, як правило, виняток із правил, переконані психологи. Схожість все ще є надійним провісником привабливості. Насправді подібність відіграє ключову роль на всіх етапах стосунків. Дослідники вивчили заявлені вподобання людей, які вони шукали в інших людях.
"Здебільшого люди кажуть, що їм потрібні люди, схожі на них. Це стосується різноманітних атрибутів, таких як соціально-економічний статус, релігія, політична орієнтація та хобі", - пояснили експерти.
У довготривалих стосунках подібність також здається головною. Результати дослідження у 2023 році показали, що до 89% рис між партнерами позитивно співвідносяться, тобто якщо, скажімо, людина багато займається спортом, її партнер також, швидше за все, буде спортивним. Це стосується навіть політики та шкідливих звичок. При цьому вчені проаналізували 133 ознаки, вони здивувалися, наскільки люди в стосунках схожі.
Втім, це не означає що ваш партнер - ваша копія. Є риса, яка зазвичай дуже відрізняє партнерів. І це так зване соціальне домінування, тобто те, як кожен з них бере на себе відповідальність. Якщо обидвоє в парі домінують, то, як правило, конфліктують, кажуть психологи. А двоє людей, котрі пливуть за течією, можуть ніколи не впоратися з проблемами у стосунках. Люди з протилежним соціальним домінуванням, як правило, щасливіші. Тобто, простими словами, в парі має бути лідер.
Проте не варто забувати, що двоє людей можуть приваблювати одне одного з іншої причини: через хімію. Наприклад, дослідження швидких побачень виявили, що те, що ми хочемо від партнера, не завжди збігається з тим, хто нас фізично чи емоційно приваблює. Як це працює, досі залишається загадкою. Але зрештою підвищена цілісна схожість пов’язана з кращою романтичною хімією, а в парах, де люди дуже різні - хімія може зникати швидше.
Може статися й навпаки, коли з часом партнери стають все більш схожими. Спільне проведення часу може змінити такі речі, як звички та спосіб життя. Це також може збільшити привабливість у міру розвитку стосунків. Так, дослідження 2000 року показало, що прихильність та задоволеність стосунками залежать від того, чи люди вважають свого партнера схожим на них. Тож, якщо ви відчуваєте, що ця людина схожа на вас, спробуйте. Тому що це, здається, найважливіше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.