Насправді відповісти на це запитання досить легко, якщо провести просту аналогію
Земля рухається навколо Сонця зі швидкістю 110 000 кілометрів на годину і робить повний оберт кожні 24 години. У деяких може виникнути питання: чому ми не помічаємо обертання планети? Люди примудряються знепритомніти, катаючись у парку атракціонів на каруселі, а вона рухається значно повільніше, ніж Земля.
Існують дві основні причини того, чому ми не відчуваємо обертання планети. По-перше, обертання Землі плавне, пише Live Science.
"Якщо ви знаходитесь в машині та їдете по шосе з постійною швидкістю, якщо ви заплющите очі і приглушите дорожній шум, ви відчуєте себе нерухомим", - сказала Стефані Деппе, астроном і контент-стратег компанії Обсерваторія Віри К. Рубін у Чилі. "Якби ця машина неодноразово натискала на гальма, ви знали б, що перебуваєте в русі. Але оскільки швидкість залишається постійною, ви почуваєтеся нерухомо".
Як сказав Грег Гбур, професор фізики та оптичних наук в Університеті Північної Кароліни в Шарлотті, "ми знаємо, що немає такої речі, як абсолютний рух. Єдине, що має значення, це відносний рух".
"На це вказували такі люди, як Ньютон і Галілей", - розповів він. "Галілей, як відомо, представив уявний експеримент, перебуваючи в надрах корабля. Якщо корабель пливе по спокійній воді, а не корабель, що стоїть у порту, згідно із законами фізики, ви не помітите жодної різниці".
І подібно до того, як ми знаходимося в машині або на кораблі, все на Землі теж рухається разом з нами. Наприклад, якщо ви опустите вікно автомобіля на шосе, ви отримаєте в обличчя багато вітру, оскільки машина зіштовхне вас із мільйонами молекул повітря. Але всередині машини з відкритим вікном повітря рухається разом із тобою, і вітру ти не відчуваєш. Так і атмосфера нашої планети рухається так само швидко, як і ми, тому щодо нас вона нерухома.
Друга причина, через яку ми не відчуваємо обертання Землі, - це гравітація.
"Сила гравітації, яка утримує нас на Землі, набагато, набагато сильніша, ніж сила, яка змусила б нас полетіти назовні", - додав Деппе. "Відчуття, ніби вас витягує назовні після карнавальної поїздки або від машини, що готує пончики, називається прискоренням. Це відчуття інерції. Ваше тіло хоче продовжувати рух по прямій, але якщо ви знаходитесь в машині, машина намагається тягнути вас по колу".
Обертання Землі тягне все назовні таким же чином, але сила, що утримує все, що прилипло до землі, перевершує це тяжіння.
"Прискорення вільного падіння на поверхні Землі становить близько 9,8 м/с*2, а його зменшення через обертання Землі на екваторі, де все рухається найшвидше, становить близько 0,03 м/с*2. Це виміряно, але дуже мало порівняно з тим, що ми відчуваємо від гравітації, тому ми цього не помічаємо", - підсумував Гбур.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.