Вчені перевірили, наскільки зміниться наша планета через 200-250 мільйонів років
Група вчених провела комп'ютерне моделювання, яке показало, якою буде Земля через 250 мільйонів років. Воно показало, що тоді масиви суші на планеті утворять ще один суперконтинент. Де опиниться Україна можна побачити на мапі. Також проведене моделювання показало два можливі сценарії.
По одному з них на Землі існуватиме Ауріка - суперконтинент у низьких широтах. По іншому - через 250 мільйонів років з'явиться Амасія (суперконтинент у високих широтах), пише Іflscience. Залежно від того, який із цих сценаріїв насправді станеться, глобальний клімат Землі буде дуже різним.
За сценарієм Амасії, коли земля буде зосереджена на північному полюсі, вся планета увійде в льодовиковий період. Поточний пристрій Землі дозволяє теплу передаватися від екватора до полюсів за допомогою вітрів та океанських течій, але без будь-якої суші на цьому шляху тепло легко передається до полюсів. У свою чергу, полюси будуть значно холоднішими і будуть покриті льодом цілий рік.
Високогірні регіони Амасії сприятимуть появі снігопадів та утворенню льодовикових шапок. Яскравий білий суперконтинент відбиватиме більше тепла, а клімат на ньому буде близьким до останнього льодовикового максимуму.
"З Амасією випаде набагато більше снігу", - заявив доктор Майкл Уей, провідний дослідник та фізик Інституту космічних досліджень імені Годдарда НАСА, філії Інституту Землі Колумбійського університету.
У сценарії Ауріки картина буде кардинально іншою. Земля, зібрана ближче до екватора, поглинатиме там сильніше сонячне світло, що призведе до вищих температур. Цей ефект також буде посилено відсутністю полярних крижаних шапок, які відбивають тепло з атмосфери Землі. В результаті вийде територія, яка, можливо, буде схожа на пляжі Південної Америки з сухішими внутрішніми районами. Клімат Ауріки буде більш тропічним, середня температура на ній становитиме 20 градусів Цельсія, а снігу та льоду буде набагато менше.
Моделювання також показало, що рідка вода існуватиме приблизно на 60% суші Амасії, на відміну від 99,8% суші Ауріки. Дослідники відзначають, що нинішні покоління і навіть наші нащадки не зможуть побачити, якою буде Земля через такий тривалий час. Разом з тим, розуміння того, яким шляхом розвиватиметься наша планета, допоможе мисливцям за екзопланетами у пошуках нових, придатних для життя світів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.