День зростає, а Місяць відлітає дедалі далі: що ще незбагненно змінилося на Землі

Читать на русском

В NASA розповіли, як змінилася наша планета від стародавніх часів до сьогодні.

Читать на русском
Наука, космос, вчені, Земля, NASA
Сонячна система утворилася приблизно 4,6 мільярда років тому: з того часу Землю не впізнати!

В NASA розповіли, як змінилася наша планета від стародавніх часів до сьогодні.

На ранніх стадіях Сонячної системи вперше сформувалися Сонце, планети та супутники, які швидко зайняли те положення, яке ми знаємо сьогодні. Сама наша планета за останні 4,5 мільярди років пережила неймовірні перетворення. Ми розповімо про найдивовижніші зміни, які відбулися на Землі протягом космічного часу, від його початку і до сьогодні.

Вчені схильні думати, що супутники планет в Сонячній системі виникли через зіткнення більших небесних тіл. Так, вірогідно, виник і Місяць, коли прото-Земля зіткнулась з планетою Тея, що існувала на початку Сонячної системи, розміром, приміром, з Марс. Це також вплинуло на різкі зміни на нашій планеті. 

Атмосфера планети

Змін зазнав склад земної атмосфери. На початку домінували водень і гелій. Тобто раніше навіть планети з невеликою масою, такі як Земля, мали велику водневу та гелієву оболонку. Через низьку гравітацію сонячний вітер і радіація швидко знищили цю первісну атмосферу. Сьогодні ж в нашій азотно-кисневій атмосфері є молекули води, аргону та вуглекислого газу, пише BIGthink.

Наша Земля така, яка є, в тому числі, завдяки своїм вулканам!
Наша Земля така, яка є, в тому числі, завдяки своїм вулканам!

Вулкани Землі

Крім того, трансформуючою стала для Землі і її вулканічна діяльність. Це призвело до вивільнення великої кількості твердого та газоподібного матеріалу в нашу атмосферу, зокрема азоту, вуглекислого газу та води. Останні перетворили нашу молоду воднево-гелієву атмосферу в атмосферу, багату N2/CO2/H2O. 

Тектоніка плит

Вважається, що на найдавніших етапах історії нашої планети не було тектоніки плит, оскільки вона розвинулася лише після того, як прибула вода. Рання Земля була багата лавою, мала слабко розділені внутрішні шари. Сьогодні Земля має рухому літосферу та рідку воду. Це дуже відрізняє її від тієї планети, якою вона була, коли щойно утворилась. 

Тривалість дня

У давні часи Земля оберталася на 360° всього за 6-8 годин. Час, який займає "день", постійно подовжується, як відомо, сьогодні це 24 години.

Відстань до Місяця

Після початкового формування Місяць знаходився лише на відстані 24 тисячі км. Нині ця відстань дорівнює 384 тисячам км.

Прильоти метеоритів 

Раніше дрібніші за планети небесні тіла регулярно прилітали на їхню поверхню, залишаючи там безліч кратерів. Сьогодні цей процес суттєво уповільнився. 

Сонце з часом випарує земні океани!
Сонце з часом випарує земні океани.

Життя

Спочатку Земля була абсолютно безлюдною. Однак протягом 3,8+ мільярдів років життя змінило біосферу нашої планети.

Вплив Сонця

Активність Сонця зросла на 40% за останні 4,5 мільярда років. Ще через 1-2 мільярди років океани Землі просто закиплять та випаруються. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.