Закритий канал зв'язку з МКС помилково ввімкнули в Інтернет і люди жахнулися

В момент витоку громадськість почула аудіозапис, який викликав особливе занепокоєння.

NASA, космос, витік, лікар, хвороба, мережа, Інтернет
З прямою трансляцією з МКС трапилася неприємність.

Мережа панікує, почувши витік аудіо з МКС, який ніхто не повин був почути. Днями Інтернет ненадовго впав у паніку після того, як аудіозапис NASA з Міжнародної космічної станції потрапив на загальнодоступну стрічку, повідомляє IFLScience.

МКС транслює свій вигляд у прямому ефірі, включаючи кадри з камер всередині та ззовні станції. Так, ви навіть можете спостерігати за астронавтами, які здійснюють вихід у відкритий космос у прямому ефірі.

Незважаючи на те, що це дуже круто, з трансляцією можуть траплятися неприємності, як це сталося, в середу, 12 червня. В аудіозаписі, який, як припускають, був зв'язком наземного управління з МКС, можна почути, як лікар невідкладно консультує про медичну допомогу одного з членів екіпажу, з метою допомоги іншому члену екіпажу, який страждає на декомпресійну хворобу.

Довідка. Кесонна хвороба або декомпресійна хвороба - англ. aeroembolism - захворювання, яке виникає в організмі людини при швидкому переході з середовища з підвищеним атмосферним тиском повітря у середовище з нижчим тиском.

NASA незабаром після цього повідомило, що аудіозапис насправді був тренувальною вправою, яка проводилася на землі.

"Тож якщо ви зможете повернути командира в скафандр, загерметизувати його [...] для гіпербаричної терапії в скафандрі, третій відсік для кисневої терапії після спуску, це була б моя рекомендація. Зрозумійте, що це найкраще лікування, тому все, що ви можете зробити, буде краще, ніж нічого. Я б хотів, щоб через маску проходило 100% кисню, поки ви одягаєте костюм, перш ніж закрити забрало і нагнітати тиск. І ще раз перевірте пульс", - прозвучало у записі. Все це проговорив один і той самий голос, що вочевидь належав медику.  

На борту Міжнародної космічної станції немає ніякої надзвичайної ситуації, пояснили в Національному управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США в заяві, розміщеній на X (колишній Twitter).

"На борту Міжнародної космічної станції немає ніякої надзвичайної ситуації. Приблизно о 17:28 за центральноєвропейським часом в прямому ефірі NASA з'явився аудіозапис з симуляційного аудіоканалу на землі, який вказує на те, що член екіпажу відчуває ефекти, пов'язані з декомпресійною хворобою. Цей аудіозапис був випадково перенаправлений з поточної симуляції, в якій члени екіпажу і наземні команди тренуються для різних сценаріїв в космосі, і не пов'язаний з реальною надзвичайною ситуацією", - йдеться в тексті посту.

В агентстві додали, що всі члени екіпажу МКС в цей час перебували у стані сну. Всі вони залишаються здоровими і в безпеці, та сьогодні вранці мали виходити у відкритий космос - о 8 ранку за східним часом, як і було заплановано. Тож, не хвилюйтеся, на МКС все гаразд, і заспокоює те, що NASA має плани на випадок будь-яких надзвичайних ситуацій, пов'язаних зі здоров'ям екіпажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube