Поранений орангутан став лікарем і врятувався: такого ще не бачили

ТІльки уявіть, рана закрилася і зажила за місяць

Вчені, тварини, природа, наука, орангутан, травма, рана, лікарські рослини , фітотерапія
Вчені зафіксували цей факт, як перший такий випадок.

Вчені помітили в Індонезії пораненого орангутана, тварина мала величеньку рану на щоці. Походження рани достеменно невідоме, втім тварина вилікувала себе сама. Суматранський орангутанг займався самолікуванням, використовуючи пасту з рослин, аж доки травма не затяглася. Це перший випадок, коли тварина в дикій природі лікує травму за допомогою лікарської рослини, пише BBC.

Після того, як дослідники побачили, як велика мавпа прикладає рослинну припарку до своєї морди, рана закрилася і зажила за місяць. Вчені кажуть, що така поведінка може походити від спільного предка людей і людиноподібних мавп.

"Вони наші найближчі родичі, і це ще раз вказує на те, що ми з ними схожі. Ми більше схожі, ніж відрізняємося", - пояснили біологи таку розумну поведінку тварини.

Дослідницька група помітила Ракуса з великою раною на щоці в червні 2022 року. Вчені припустили, що поранили тварину інші самці-суперники, оскільки за кілька днів до того вони видавали гучні крики, які називаються "довгими закликами".

Потім команда побачила, як Ракус жував стебло і листя протизапальної та антибактеріальної рослини, яка також використовується для лікування малярії та діабету. Після цього він випльовував рідкий жмих і наносив його на щоку протягом кількох хвилин. Ракус намащував рану пережованим листям доти, доки та не була повністю закрита. Процедура тривала близько півгодини.

Паста і листя, схоже, зробили свою справу - дослідники не побачили жодних ознак інфекції, і рана закрилася протягом п'яти днів. Через місяць Ракус виявився повністю здоровим. Вчені дійшли висновку, що він знав, що застосовує ліки, оскільки орангутанги дуже рідко їдять саме цю рослину, а також через тривалість лікування.

"Він неодноразово наносив пасту, а пізніше ще й застосовував більш тверду рослинну речовину. Весь процес тривав дійсно значний проміжок часу - тому ми вважаємо, що він зробив це навмисно", - переконані вчені.

Дослідники також бачили, що Ракус відпочивав набагато довше, ніж зазвичай - більше половини дня - і припускають, що він намагався відновитися після травми. Вченим вже було відомо, що людиноподібні мавпи використовують медицину для самолікування.

У 1960-х роках дослідники задокументували, як людиноподібні мавпи ковтали листя з лікувальними властивостями. Але вони ніколи не бачили, щоб дика тварина прикладала рослину до рани. Цілком можливо, мавпа вперше застосувала саме такий спосіб лікування.

"Можливо, він випадково торкнувся рани пальцем, на якому випадково вже була рослина. А потім, оскільки рослина має досить потужні знеболюючі речовини, він міг відчути негайне полегшення болю, це й змусило його повторювати процедуру", - висунули припущення науковці.

Або ж він міг навчитися цьому методу, спостерігаючи за іншими орангутангами в своїй групі. Тепер дослідники будуть уважно спостерігати за іншими орангутангами, щоб побачити, чи зможуть вони виявити такі ж медичні навички, які продемонстрував Ракус.

"В найближчі кілька років ми відкриємо ще більше моделей поведінки і більше здібностей, дуже схожих на людські", - поділилися своїми намірами вчені.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube