Курки навчилися червоніти від сорому і страху: з пристрастю поки що проблеми

Виявляється, у стані афекту вони мало чим відрізняються від людей

кури птиці
Від емоційного стресу червоніє навіть шкіра навколо очей.

Думати, що кури - дури, здатні тільки метатися, кудахтати і нести яйця, взагалі-то несправедливо. Деякі живуть у будинку принца і, можливо, вже отримали титул курячої принцеси, а деякі здатні обійти систему безпеки Пентагону. І всі здатні на прояв різних емоцій - і не криком, а почервонінням шкіри, як люди. Причому курячий "рум'янець" поширюється на все - гребінь, щоки, мочки вуха та сережки, повідомляє Science Alert.

Як відомо, у людей обличчя червоніє з різних психологічних причин, викликаних емоційним стресом - страхом, гнівом, сором'язливістю, збудженням, пристрастю. У курок, як з'ясували французькі дослідники, майже те саме, хіба що з пристрастю питання.

До вивчення реакцій свійської птиці вони звернулися після того, як виявили, що у папуг ара і стерв'ятників, що знаходяться в неволі, шкіра навколо очей свідчить про збуджену емоційну реакцію. Розумні папуги, наприклад, в такий спосіб видавали свою радість від зустрічі із доглядачами, які годують їх.

Спочатку вибірка складалася з шести птахів, яких впродовж трьох тижнів знімали на відео в природних умовах, тобто не втручаючись у їхнє звичайне життя, та в умовах контрольованих дій. То були приємні заняття на зразок купання в пилу та годування борошняними хробаками та неприємні, коли курок ловили та тримали на руках.

Очищаюча процедура валяння в пилу - одне з улюблених курячих занять.
Очищувальна процедура валяння в пилу - одне з улюблених курячих занять.

Виявилося, що у спокійному стані курки не червоніють, а ось будь-яке збудження - хоч від їжі, хоч від страху перед людиною викликає інтенсивне почервоніння шкіри. Найсильніше - у разі негативної ситуації високого збудження, тобто коли схопили і тягнуть.

У другому етапі експерименту брало участь 12 курок, в життя яких втручалися люди, та ще 12, що жили у звичайній обстановці. Він тривав протягом п'яти тижнів, і якщо контакт із людиною у перші тижні змушував птахів червоніти всією шкірою, то до кінця експерименту, звикнувши, вони робили це зовсім не так інтенсивно.

"Почервоніння обличчя курки змінюється залежно від її емоційного стану, що дає потенційний спосіб оцінити її самопочуття та стосунки з людьми", - йдеться у висновку до дослідження.

До речі, ці птахи справді несправедливо вважаються дурними. Як зазначають вчені, вони знаходяться на одному рівні з багатьма ссавцями з точки зору рівня інтелекту, емоційної складності та соціальної взаємодії.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube